Neredesin Yavuz Bingöl?

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesindeki halk eğitim merkezi müdürlüğü bünyesinde açılan bağlama kursunda 3 kişiye bir bağlama düşüyor. Bağlamaya ilgi gösteren gençler için Milli Eğitim Bakanlığı ile anlaşma imzalayan ve 40 bin bağlama satan Yavuz Bingöl'ün harekete geçmesi bekleniyor. 

Neredesin Yavuz Bingöl?

Beytüşşebap Kaymakamlığı bünyesinde halk eğitim merkezi müdürlüğünde açılan bağlama kursuna talep fazla olunca öğrenciler saz eksikliği nedeniyle 3 kişi bir sazı kullanmak zorunda kaldı. Maddi durumları iyi olmayan öğrenciler hayırsever vatandaşlara çağrıda bulunarak saz istedi. 30 öğrenci ve öğretmenin tek isteği bağlama kursuna saz gönderilmesi oldu. Kato Dağı eteklerinde bulunan ilçede öğrenci ve öğretmenler hafta içi ve hafta sonları halk eğitim merkezi müdürlüğüne gelerek öğretmenlerinden saz çalmayı öğreniyor.

Kursa giden lise öğrencisi Yeliz Aykut 2 aydır kursa geldiğini ifade ederek, “Saz eksikliğimiz olduğu için notalardan yararlanarak eğitim alıyoruz” dedi.


Gençlerin bağlama kursuna bu kadar ilgi göstermesi, ancak yeteri kadar bağlamaya sahip olamamaları akıllara Yavuz Bingöl’ü getirdi. AKP’ye yakınlığı ile bilinen Bingöl, iki yıl önce Milli Eğitim Bakanlığı ile bir protokol imzalamış ve bakanlığa 40 bin bağlama satmıştı. Bingöl’ün şimdi de Beytüşşebap’taki gençlerin saz ihtiyacını karşılaması bekleniyor.

Milli Eğitim Bakanlığı ve Yavuz Bingöl arasında müzik protokolü... İlginizi Çekebilir Milli Eğitim Bakanlığı ve Yavuz Bingöl arasında müzik protokolü...