Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Oyuncu Merve İleri’den yeni single
Oyuncu Merve İleri’den yeni single
Oyuncu Merve İleri, şimdi de müzik alanında kendini gösteriyor. Yeni single'ı "Ne Güzeldik Oysa Biz"i yayınlayan İleri, "Ben insanın bir sürü potansiyele sahip olduğunu ve çalışarak bu olasılıkları açığa çıkarmak gerektiğini düşünürüm" dedi.
Kültür Sanat 31 Aralık 2018 - 09:08

Oyuncu Merve İleri, “Meryem” dizisinde seslendirdiği, “Hasret” ve 90'lı yılların popüler parçalarından “Bugün Tadım Yok”un ardından yeni bir single ile dinleyicilerin karşısına çıktı. Söz ve müziği Aysuda Ülkü Zeren'e, düzenlemesi Kıraç'a ait, “Ne Güzeldik Oysa Biz”i dinleyicilerle buluşturan İleri, şarkısına bir de klip çekti. Klibin yönetmenliğini Damla Demircioğlu üstlendi. Klip, fotoğraf ve video sanatıyla ilgilenen Merve'nin kendi kendine klip çekmesini konu alıyor. Stüdyo ortamında çekilen klip bir gün sürdü ve konsepte uygun olarak kompakt kameralar kullanıldı. İleri, İstanbul Devlet Tiyatroları'nın ardından, bir dönem kendi tiyatrosunu kurdu. “Seviyor Sevmiyor” ve “Diriliş: Ertuğrul” dizilerinde rol alan ve seslendirme çalışmalarına devam eden İleri, yeni single’ını anlattı.

İlk single çalışmanızdan bahseder misiniz? Daha önce de sesinizi “Meryem” dizisinde duyduk.
Evet daha önce “Meryem” dizisi için “Hasret” ve “Bugün Tadım Yok” adlı şarkıları seslendirmiştim. Bu benim için önemli bir deneyimdi. Ardından single süreci başladı. Aysuda Ülkü Zeren'in “Ne Güzeldik Oysa Biz” adlı bestesini seslendirdim. Şarkının düzenlemesini Kıraç yaptı. Klip yönetmenliğini Damla Demircioğlu yaptı.

Aynı zamanda oyuncusunuz. Hangi yapımlarda yer aldınız?
İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı'nda tiyatro eğitimi aldım ve 3. sınıftan itibaren devlet tiyatrolarında oynamaya başladım. Mezun olduğumda da devam ettim. Bu süreçte konservatuvardan sınıf arkadaşım Halil İbrahim Irklı'yla kendi tiyatromuz TiyatrOn'u kurduk. “Bu Sonu Mutlu Biten Hikayelerden Biri Değil” isimli oyunu iki sezon oynadık. Sonrasında sırasıyla “ Seviyor Sevmiyor” ve “Diriliş” yapımlarında oyuncu olarak yer aldım.

basliksiz-11
OYUNCULUK VE MÜZİSYENLİK BİRLİKTE YÜRÜYECEK

Oyunculuk ve müzisyenlik arasında tercih yapacak olsanız hangisini seçerdiniz?
Açık konuşmak gerekirse oyunculuğu seçerdim. Mesela bir oyuncu olarak şarkı söyleyeceğim sahneler de olabilir ama neyse ki böyle bir tercih yapmak zorunda değiliz. Ben insanın bir sürü potansiyele sahip olduğunu ve çalışarak bu olasılıkları açığa çıkarmak gerektiğini düşünürüm. Bu single da bu sürecin bir ürünü sanırım.

Oyunculuk ve müzisyenlik aynı anda mı devam edecek?
Şu anda ilk single'ıma yoğunlaşmış durumdayım. Tabi ki oyunculuğa da devam edeceğim. İkisi birlikte yürüyecek.

Bugünlerde neler dinliyorsunuz?
Gün içinde dinlediğim şarkıların tarzlarının alakasızlığı beni bile şaşırtıyor bazen. Çünkü hemen her tarzı dinliyorum. Vivaldi de dinliyorum, rap müzik de, arabesk de dinliyorum türkü de. Her tarzın içinden bana göre kaliteli olanları dinliyorum. Bu aralar “A Star Is Born” ve “Bohemian Rhapsody” soundtrack albümleri ile Ceylan Ertem'in yeni albümünü dinliyorum.

basliksiz-12
Son güncelleme: 11:22 - 31.12.2018