Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Tatlıses’ten dikkat çeken Ebru Gündeş açıklaması: “Reza’nın hanımı kardeşimizdir”
Tatlıses’ten dikkat çeken Ebru Gündeş açıklaması: “Reza’nın hanımı kardeşimizdir”
İbrahim Tatlıses, Ebru Gündeş'le ilgili dikkat çekici açıklamalarda bulunarak, "Reza’yı çok severim, hem de evladım gibi. Çocuğunu Reza’ya götürmesi normal değil mi? Kendi de gitmedi, gidebilirdi. Reza’nın hanımı kardeşimizdir. Onun sevdiği insana saygı duyarız. Bir de Ebru Hanım’ın çalışmaya ihtiyacı yok ki. Yani eşi cezaevindeyken sen burada sahnelere çık... Bana doğru gelmiyor" dedi.
Kültür Sanat 3 Şubat 2018 - 12:31

Posta’nın haberine göre, bundan 7 yıl önce silahlı saldırıya uğrayan İbrahim Tatlıses, “Zirvedeyken herkes yanımdaydı ama o zaman peşimde fır fır dönenlerin çoğu şimdi fırıldak olmuş, yoklar. Merakım şu; yedi yıldır piyasada yokum diye mi bunlar? İnsan bir düşmeye görsün” dedi.

‘YİNE ŞARKI SÖYLEYECEĞİM’

Sesinin bir süreliğine gittiğini söyleyen Tatlıses, “Şimdi ufak tefek birkaç işim var. Onları halledeyim yine şarkılarımı, türkülerimi söyleyeceğim. Ben yine aynı İbrahim Tatlıses'im, sevenlerim üzülmesin. Yine olacak, illa olacak. Kimse sevinmesin, böbürlenmesin. Ya olacak, ya olacak” açıklamasını yaptı.

Uğradığı saldırıyla ilgili de konuşan Tatlıses, şu açıklamayı yaptı: “Cenabı Hak ya onlara bir ceza verdi ya da bana. İkimizden biri cezalıyız. Allah'ın dışında kim yapabilir böyle bir şey? İbrahim Tatlıses'e kim pusu kurabildi bu zamana kadar? Hiçbir kulun gücü yeter mi? Beni basamak yapmak istediler. ‘İstanbul'a geldik, isim yapalım, bu kiminle olur İbrahim Tatlıses'le olur…’ Yani beni vurarak üzerimden reklam yapmak istediler. Daha öncesinde de bir takım olaylar yaşanmıştı. Bu işe sebep olanlar Adana'da öldü mesela. Hasan Bora menajerimdi. Ne oğlunu tanıdı ne de karısını, yatakta öldü. İçtiğimiz su ayrı gitmezdi, aynı yatakta bile yattık. Ama artık bu saldırı olayını kapayalım. Geldi geçti, deldi de geçti!”

Tatlıses, Şarkı söylemeyi ve İbo Show’u özlediğini ifade ederek, “İbo Show'a çıkıp oturacağım, sanatçılar gelecek sohbet muhabbet edeceğiz. Onlar söyleyecek, arada bir şarkı da ben patlatacağım. İbo Show'u çekmek istiyorum. İnsanlar, ‘Karşımıza otur, yeter’ diyor. Gölgem yetiyor onlara” dedi.


‘HÂLÂ ÇAPKINIM’

Eski eşi Ayşegül Yıldız ile yeniden evlenmek istediğini de belirten Tatlıses, Derya Tuna’ya dair de “Derya Hanım 25 sene etti, halen hayatımdadır, halen gömlek alır, ayakkabı alır. Hep candır, benden uzak değildir. Çünkü arada çocuğumuz var” açıklamasını yaptı.

“Ben çapkınım, yine söylüyorum, hala çapkınım” diyen Tatlıses, “Sağlığım yerinde bir adamım, neden çocuk yapmayayım. Bundan sonra kendimi çocuklarıma adamışım. Kadın gelir geçer, o ayrı ama çocuklarım number one” dedi.

‘ATATÜRK AŞIĞIYIM’

Siyasete girmek ve İzmir’den milletvekili olmak istediğini anlatan Tatlıses, “Ben Atatürk aşığıyım. Bana kimse Atatürk'ü anlatmasın, Atatürkçü ayakları yapmasın. Benden daha Atatürkçü varsa, bileklerimi keserim. Ayrıca Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan'ı destekliyorum. Bugüne kadar kimse kafa tutamadı Amerika'ya, adam siyaseti iyi biliyor. Ve ben onu gerçekten seviyorum. Lider gibi lider. Üç kez aday oldum. İki kere Tayyip Bey'in hatırı için vazgeçtim. Belediye Başkanı'na sıktılar ya Siverek'te. Demiş ki, ‘İbrahim Tatlıses Urfa'da konuşma yapacak. Allah korusun, bir şey olur, yanında değiliz ki koruyalım. Söyleyin ki, biz onu düşünüyoruz yoksa kendisi bizim miletvekilimizdir.’ Allah'ı var, ne zaman kendisine telefon açsam çıktı. Ben aramadan bile beni aradı ‘Ne yapıyorsun başkan’ diye. Ya olacak ya olacak. Beyefendi ne derse o olur. ‘Evet’ derse, İzmir'den girmeyi isterim fazla zorlanmadan. Urfa'dan koymasın” diye konuştu.


‘REZA HIRSIZSA BEN DE HIRSIZIM’

Tatlıses, Ebru Gündeş’e olan kırgınlığıyla ilgili soruyu ise şöyle cevapladı: “Kızgın veya kırgın değilim. Reza'yı çok severim, hem de evladım gibi. Bana çok güzellikleri, iyilikleri var. Benim ona yok mu? Var. Benim ona ağabeyliğim, babalığım var. Çocuğunu Reza'ya götürmesi normal değil mi? Kendi de gitmedi, gidebilirdi. Nihayetinde çocuğunun babası, nihayetinde eşi. Erkek olarak ben olsam kadının çocuğunu götürürüm. İstersem yakalanayım, beni de hapse atsınlar, nedir yani. Onun için kırıldığımı söyledim, yoksa Reza'nın hanımı kardeşimizdir. Onun sevdiği insana saygı duyarız. Bir de Ebru Hanım'ın çalışmaya ihtiyacı yok ki. Yani eşi cezaevindeyken sen burada sahnelere çık… Bana doğru gelmiyor. Yoksa acayip iyi bir sestir, severim. Her zaman söylerim üç kişi dinlerim diye; Sibel Can, Ebru Gündeş, Muazzez Abacı. Bunlar önemli seslerdir. 17-25 Aralık olaylarında dedim ki Reza için, ‘Eğer o hırsızsa, ben de hırsızım.’” Yine derim. Hırsız değil, adam gibi adamdır.”