‘Yaşamı değil, yangınları durdurun’ filmi büyük beğeni topladı

Datça Mesudiye Gönüllüleri Derneği'nin orman yangınlarının insan kaynaklı etkilerini önlemek amacıyla 'Yakman Gari' projesi kapsamında hazırladıkları iki dakikalık 'Yaşamı değil, yangınları durdurun' isimli kısa filmi büyük beğeni kazandı.

Muğla’nın Marmaris ve Datça orman yangınları sonrasında Datça Mesudiye Gönüllüleri Derneği, yangınların insan kaynaklı etkilerini önlemek amacıyla ‘Yakman Gari’ projesi kapsamında ‘Yaşamı değil, yangınları durdurun’ isimli kısa film hazırladı.

Sosyal medyada paylaşılan iki dakikalık kısa film büyük beğeni topluyor.

“Yanıp gittikten sonra yapacak bir şey kalmıyor ama yanmadan önce yapacak çok şey var. Düşüncesizce attığınız izmarit, arkanızda bıraktığınız çöpler, farkına bile varmadığınız cam kırıkları birçok hayatı kararttı. Buna engel olmak sizin elinizde! Yaşamı değil, yangınları durdurun!” ifadeleriyle anlatılmak istenen film, Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı desteğiyle, ‘Yakman Gari’ projesi kapsamında gerçekleştirildi.

DESTEKÇİLERE TEŞEKKÜR EDİLDİ

Datça Mesudiye Gönüllüleri Derneği filmle ilgili yaptıkları açıklamada, filmin çekilmesinde destek veren Marmaris Kaymakamlığı, Marmaris ve Datça belediyeleri, Güney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği ile Marmaris Ağaçlandırma ve Doğa Koruma Derneği’ne teşekkür edildi.

Film, YouTube (https://youtu.be/UphJr00cj3I), Instagram (https://bit.ly/3RMtGjk), Twitter (https://bit.ly/3v1zSKq)  ve Facebook (https://fb.watch/enVW0QDhHs) üzerinden paylaşılıyor.

 

Loading...