AROG filminin konusu ne? AROG filminde kimler oynuyor? AROG nerede çekildi?

Türkiye'de önemli komedi filmleri arasında adını yazdıran A.R.O.G konusu ve oyuncuları film televizyonlarda yayınladığı günlerde özellikle merak konusu oluyor. AROG filminde kimler oynuyor ve konusu neyi anlatıyor soruları bu noktada araştırılıyor. AROG filmi nerede çekildi? İşte merak edilenler...

AROG filminin konusu ne? AROG filminde kimler oynuyor? AROG nerede çekildi?

AROG son yılların en güldüren Türk komedi filmleri arasında yer alıyor. AROG filmi ekranlarda olduğu günlerde AROG’un konusu ve oyuncuları izleyicilerin ilgisini çekiyor. A.R.O.G (tam adıyla A.R.O.G: Bir Yontma Taş Filmi) Cem Yılmaz’ın yazıp Ali Taner Baltacı ile birlikte yönettiği 2008 yapımı bilim kurgu ve fantastik komedi filmidir…

AROG FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Halı satıcısı Arif, kahramanlıklarıyla G.O.R.A. gezegeninde yalnızca dost edinmekle kalmaz, bol bol düşman da edinir.Yaptıkları yüzünden düşmanlarının gazabını hissetme zamanı gelmiştir. Komutan Logar Arif'i bir zaman makinesiyle 1 Milyon yıl geriye, taş devrine ışınlar.

Burada Arif, kendine olan sonsuz güveni sayesinde halkın arasına karışır. Elbette mağara adamları için bu karşılaşmanın etkisi büyük olur ve yaşamlarında açık büfe, fıskiye gibi yeniliklerle medeniyetle biraz erken tanışırlar.

Arif, taş devrinde çabuk arkadaş edinse de tek isteği bir an önce şimdiki zamana, hamile karısı Ceku'nun yanına dönmektir. Bunun için bir zaman makinası yapmak üzere baş döndürücü hızda bir teknolojik ilerlemeden başka bir şeye seçeneği yoktur. Artık tek amacı ilkel çağdaşlarını çağlar arasında bir bir atlatarak en kısa sürede bugünün hatta yarının teknolojisine getirmektir.

Arif'in hızlandırılmış evrim süreci, gelişme konusunda farklı fikirleri olan bazı taş devri insanını kızdırmaya başlar. Medeniyetler arası çatışma nedeniyle Arif kısa sürede kendi hayalindeki gelecek projesine uymayan bir dizi toplumsal zorlukla karşı karşıya gelir.

arog

AROG FİLMİ NEREDE ÇEKİLDİ?

BKM’nin yapımcılığında gerçekleşen AROG filmi ile en çok merak edilenlerden biri de filmin nerede çekildiği. Taş Devri atmosferinin izleyici ile buluşturulduğu AROG filmi Afyonkarahisar’da çekildi. Frig Vadisi’nin eşsiz yapısı, Taş Devri hissi yaratmak için kullanıldı. Vadide yer alan mağaralar, su kuyuları, düzlük alanlar AROG filminin birçok sahnesinde yer alıyor. Bugün vadiyi gezenler, AROG filminden hatırladıkları birçok mekan ile karşılaşabiliyor.

AROG FİLMİ OYUNCULARI

Cem Yılmaz
Zafer Algöz
Özge Özberk
Ozan Güven
Özkan Uğur
Nil Karaibrahimgil
Rıdvan Dilmen
Hasan Kaçan
Metin Keçeci
Muhittin Korkmaz
Sabri Günay
Emre Demirkapı
İlker Ayrık