Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Barış Atay geceyi Emniyet’te geçirecek
Barış Atay geceyi Emniyet’te geçirecek
Twitter paylaşımı nedeniyle sabah saatlerinde gözaltına alınan oyuncu Barış Atay, adliyeye sevk edilmişti. Savcılık, Barış Atay'ın gözaltına alındığında üstünde telefon olmamasını gerekçe göstererek, cihazın incelenmesi için telefonunun istenmesine karar verdi ve Atay'ı yeniden Emniyet Müdürlüğüne gönderdi. Atay'ın avukatı Efkan Bolaç, "Telefonla ilgili rapor düzenleninceye kadar emniyette olacak. Gözaltı süresi devam ediyor" dedi.
Sercan MERİÇ
Magazin 16 Mayıs 2018 - 07:37

Avukat Efkan Bolaç, sabah yaptığı açıklamada “Nihayet Barış Atay’ı gözaltına aldırmayı başardılar. Birilerine yargılanacaksın demek veya affetmiyorum demek ne zamandır suç oldu?” diye yazmış ve Atay’ın gözaltına alındığını duyurmuştu.

efkan-bolacSAVCI GERİ GÖNDERDİ

Atay, Emniyet’teki işlemlerin ardından öğleden sonra Çağlayan Adliyesi’ne sevk edilmişti. Ancak Savcılık, Barış Atay’ın gözaltına alındığında üstünde telefon olmamasını gerekçe göstererek, cihazın incelenmesi için telefonunun istenmesine karar verdi ve Atay’ı yeniden Emniyet Müdürlüğüne gönderdi. Atay’ın gözaltı süresi yarına kadar uzatıldı.

GÖZALTI SÜRESİ DEVAM EDİYOR

Sozcu.com.tr’ye bilgi veren Avukat Efkan Bolaç, “Savcı telefonun incelenmemesi sebebiyle telefonu istedi, telefonu getirdik. Barış, telefonla ilgili rapor düzenleninceye kadar emniyette olacak. Gözaltı süresi devam ediyor. Yarın, muhtemelen yeniden savcılığa getirilecek ama şu anda net bir bilgi yok” dedi.

EMNİYET GÜÇLERİNDEN AÇIKLAMA GELDİ

Emniyet güçleri, Barış Atay’ın yaptığı bir twitter paylaşımından dolayı savcılık talimatıyla gözaltına alındığını açıkladılar. Ayrıca savcılık kaynakları, Atay’ın bugün saat 16.30 sularında adliyeye getirileceğini belirtti.

AVUKATTAN SERBEST KALACAK TWEETİ

baris-atay-serbest-twitter-avukati

Akay’ın avukatı sosyal medyadan “Barış atay serbest bırakılıyor. Az önce emniyetten aradılar barışı almaya gidiyorum. Dayanışma her şeydir bu unutulmasın..” açıklamasını yaptı.

AHMET HAKAN: HADDİNİ BİLDİRİN

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan da Atay’ı hedef alarak, Muharrem İnce ve Meral Akşener’e çağrıda bulunmuş “Lütfen bu adama haddini bildiriniz!” başlıklı bir yazı kaleme almıştı.

NE OLMUŞTU?

Atay, madenci tekmeleyen Yusuf Yerkel’in özür mesajının ardından sosyal medya hesabı Twitter’dan “Hepiniz ağlayarak özür dileyeceksiniz. O gün geldiğinde; affedeni, acıyanı, yargılamaktan vazgeçeni de unutmayacağız! Yok öyle ‘torunlarla emeklilik, hepimiz kardeşiz, kavga istemiyoruz’ falan. Her şey yeni başlıyor. Bu ülkeye, insanına yaptıklarınızın hesabını vereceksiniz” diye yazmıştı.

baris-atay
Son güncelleme: 23:31 - 16.05.2018