Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Batuhan Soyaslan kimdir? Batuhan Soyaslan’ın merak edilenleri…
Batuhan Soyaslan kimdir? Batuhan Soyaslan’ın merak edilenleri…
Çok Güzel Hareketler Bunlar 2 kadrosunda yer alan Batuhan Soyaslan'ın bir kitabı da bulunuyor. Batuhan Soyaslan, Tiyatro Avare'nin kurucularından biridir. Peki Batuhan Soyaslan kimdir?
Magazin 3 Şubat 2019 - 13:49

1992 İstanbul doğumlu olan Batuhan Soyaslan liseyi Şişli Anadolu Lisesi'nde tamamlamıştır. BKM Mutfak oyuncularından olan Batuhan Soyaslan hakkında merak edilenler haberimizde.

BATUHAN SOYASLAN KİMDİR?

Tiyatro Avare resmi internet sitesinde yer alan bilgilere göre, Tiyatro eğitimini lise yıllarında Şehir Tiyatroları oyuncusu Rahmi Elhan’dan alan Batuhan Soyaslan, Sokrates Savunuyor ve Soyut Padişah oyunları ile Şişli İlçesi Liselerarası En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü’nü aldı. 2006-2011 yılları arasında birçok özel tiyatroda ve farklı oyunlarda yer aldı. 2012 yılında Gözyaşı Hırsızları adlı kitabını çıkardı. Ayrıca o yıllarda Nina Jazz CLUB’da doğaçlama tiyatro ile ilgilendi. BKM Mutfak Sahne’de Tiyatro Avare ile 4 Çeyrek 1 Tam skeç programında ve Doğaçlama Tiyatro Ligi’inde yer almaktadır. Hali hazırda kurucularından olduğu Soytarik Tiyatro ile çocuk oyunlarında yer almaktadır. 2015-2016 sezonu itibariyle Tiyatro Avare’nin kurucularından biri oldu ve ekibin ilk oyunu olan Gece Boyunca adlı eserde rol aldı.