Buket Aydın kimdir? Buket Aydın kaç yaşındadır?

Buket Aydın, 1 Ocak 1985’te Bursa’da doğdu. Buket Aydın burslu olarak girdiği “İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü'nden mezun oldu. Attila İlhan’ın şiirleri üzerine master yaparak yüksek lisansını tamamladı. Peki Buket Aydın kimdir, kaç yaşındadır?

Buket Aydın kimdir? Buket Aydın kaç yaşındadır?

Ana Haber Bülteni’ni sunuculuğu yapan Buket Aydın aynı zamanda Nişantaşı Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümü öğretim görevlisidir.Kadıköy'de bulunan Kuşdili Spikerlik ve Sunuculuk Kursu'nda eğitim alarak iyi dereceyle mezun oldu. İşte Buket Aydın’ın hayatına dair merak edilenler…

BUKET AYDIN KİMDİR?

Sunucu Buket Aydın Buket Aydın 1 Ocak 1985’de Bursa’da dünyaya geldi.

Bir sene özel bir radyoda haber spikerliği yaptıktan sonra Kanaltürk kanalına girerek spor bülteni ve daha sonra hafta sonu ana haber bültenlerinde sunuculuk yaptı. Kanal Türk'ten ayrıldıktan sonra TRT Türk kanalına geçerek program sunuculuğu yapan Buket Aydın 2011 yılı Nisan ayında yeniden yapılanmaya geçen NTV'ye transfer olarak haber kuşaklarında sunuculuk yapmaya başladı.

NTV'de hafta içi 23.00'da başlayan Gece Bülteni Kuşağını sunmaktadır.Aydın, aynı zamanda Nişantaşı Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümü öğretim görevlisidir. 2013 yılında iş adamı Erce Baykal'la evlenmiştir.