Dedemin İnsanları nerede çekildi? Dedemin İnsanları filmi konusu ve oyuncuları…

Dedemin İnsanları, başrolünde Çetin Tekindor'un olduğu, yönetmenliğini ise Çağan Irmak'ın yaptığı duygusal bir aile filmi olarak seyirici karşısına çıktı. küçük bir kasabada yaşayan on yaşında bir çocuk ve dedesi aracılığıyla bir ailenin ve ülkenin geçirdiği büyük değişimi anlatıyor. Peki, Dedemin İnsanları nerede çekildi? Dedemin İnsanları oyuncuları kimler?

Dedemin İnsanları nerede çekildi? Dedemin İnsanları filmi konusu ve oyuncuları…

Kalabalık ve sıcak Ege hikayelerini özleyenler için birebir olan Dedemin İnsanları Çağan Irmak imzası taşıyor. Bir tarafta Türk tohumu diye dışlanan Girit ve Yunanistan Türklerinin diğer tarafta gâvur yaftası ile karşılaşmalarının sonucu oluşan arada kalmışlık anlatılıyor. Peki, Dedemin İnsanları nerede çekildi? Dedemin İnsanları oyuncuları kimler?

DEDEMİN İNSANLARI NEREDE ÇEKİLDİ?

Dedemin İnsanları filmi çekimlerine 2011 Mayıs sonunda Girit'te başlandı. Gökçeada, Milas, Bodrum ve Söke'de devam eden çekimler gerçekleştirildi.

DEDEMİN İNSANLARI FİLMİ KONUSU VE OYUNCULARI

Dedemin İnsanları, küçük bir kasabada yaşayan on yaşında bir çocuk ve dedesi aracılığıyla, bir ailenin ve bir ülkenin geçirdiği büyük değişimi anlatıyor. Kalabalık ve sıcak Ege insanlarının hikâyesini izlerken, mübadeleye, öteki olmaya, nereye gidersen git bir yere ait olamamaya, iki yakaya, çok sayıdaki azınlığa, ihtilallere bir defa daha, ama bu kez farklı bir yerden bakmayı ve düşünmeyi sağlıyor.

Oyuncu kadrosu: Çetin Tekindor, Mert Fırat, Hümeyra Akbay, Yiğit Özşener, Ezgi Mola, Zafer Algöz, Serkan Genç, Ushan Çakır, Yiğit Arı, Mehmet Ali Kaptanlar, Durukan Çelikkaya, Gökçe Bahadır, Sacide Taşaner