Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Demet Akbağ Amerika’dan aldığı ödülle ilgili konuştu
Demet Akbağ Amerika’dan aldığı ödülle ilgili konuştu
Pelin Körmükçü’nün albüm tanıtımı gecesine katılan Demet Akbağ’dan ödül açıklaması.
Emre ÇEVİK
Magazin 28 Nisan 2016 - 15:38

Ünlü tiyatro oyuncusu Pelin Körmükçü'nün ilk albümü ‘Alkışlar Sana' Cuma günü müzik marketlerdeki yerini alacak. Körmükçü, Akmerkez'de bulunan Brasserie adlı mekanda yeni heyecanı için sanatçı ve oyuncu dostlarının da katıldığı bir lansman gecesi gerçekleştirdi. Davete kahkahalarıyla renk katan Demet Akbağ da ‘Pelin yıllarca bütün özel toplantılarda, galalarda, gala sonrası eğlencelerde, ev sohbetlerinde söyledi.

Foto: Emre Çevik

Onun şarkıları ve repertuvarının yeri ayrıydı, şimdi artık solistimiz oldu. Eskiden dost meclislerinin solistiydi. Onlar yaptı, ben şimdi 5-10 yıl ara vereyim. Solisti canlandırmıştım ama ben canlandırma seviyorum. Oralarda iddialı olmayı seviyorum. Öbür türlü pek cesur değilim. Benim sesim onlar kadar güzel değil' diyerek mütevazı bir açıklamada bulundu.

ÖDÜL BANA DA SÜRPRİZ OLDU

Ata Demirer ve Demet Akbağ'ın başrollerini üstlendiği Niyazi Gül Dörtnala filmi, 4. Flathead Lake Uluslararası Cinemafest'te Demet Akbağ'a “En İyi Kadın Oyuncu”, filme de “Jüri Özel Ödülü”nü getirmişti. Akbağ, konuyla ilgili ‘Ödül bana da sürpriz oldu.

Foto: Emre Çevik
Böyle bir festival varmış, böyle bir ödül veresi varmış. Değişik, hoşuma gitti. Sessizdi ortalık, iyi oldu bu ödülün geldiği dedim. Gidip alma imkanım yok. Mississippi'ye kadar uzanamadım, kargoyla yollayacaklar' sözleriyle espri yaptı.