Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Diriliş Ertuğrul Sırma kimdir? Öykü Çelik’in hayat hikayesi…
Diriliş Ertuğrul Sırma kimdir? Öykü Çelik’in hayat hikayesi…
Sırma Hatun Diriliş Ertuğrul dizisinde İlbilge Hatun'un kardeşi olarak yer alıyor ve Sırma Hatun'u Öykü Çelik canlandırıyor. Sırma Hatun'u canlandıran Öykü Çeklik'in hayatı hakkında detaylar merak ediliyor. Öykü Çelik kimdir? İşte hayatı...
Magazin 26 Aralık 2018 - 15:00

Diriliş Ertuğrul’daki karakterler ve oyuncuların hayatları merak konusu oluyor. Özellikle dizinin yayınlandığı günlerde birçok kişi Diriliş Ertuğrul oyuncularını araştırıyor. Sırma Hatun Diriliş Ertuğrul’un dikkat çeken karakterlerinden. Sırma Hatun kimdir? İşte canlandıran Öykü Çelik’in hayatı…

ÖYKÜ ÇELİK KİMDİR?

Öykü Çelik 1987 yılında İstanbul’da doğmuştur. Öykü Çelik, Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümünde okurken bir trafik kazası geçirdi ve devamsızlıktan dolayı okuldan ayrılmak zorunda kaldı. 1,70 boyunda ve 60 kilo ağırlığında olan Öykü Çelik, Tümay Özokur ajansıyla çalışmaktadır. Çok iyi derecede İngilizce bilen Öykü Çelik, dizi ve sinema filmlerinde oynamanın dışında buz Pateni, Futbol, Kayak, Roller Skate gibi spor dallarına merakı ve ilgisi vardır.

öykü çelik sözcü ile ilgili görsel sonucu

HANGİ YAPIMLARDA ROL ALDI?

2006 yılında “Selena” dizisinde oynayarak oyunculuğa başladı. 2009 yılında Cin Geçidi filmi ve Haluk Piyes‘in oynadığı, Kanımdaki Barut filmlerinde rol aldı. 2011 yılında Oktay Kaynarca ve Meltem Cumbul‘un oynadığı ”Nuri” dizisinde de Reyna rolünü oynayan Öykü Çelik, 2012 yılında başlayan senaryosunu Mahsun Kırmızıgül‘ün yazdığı ”Benim için Üzülme” adlı dizide Bahar rolünü canlandırdı.

2014 yılında “Ağlatan Dans” adlı dizide Kıvanç Kasabalı ile başrolde oynadı.

2014 yılında “Yeşil Deniz” adlı dizi filmde Burak Serdar Şanal, Öykü Çelik, Melis Babadağ, Mert Turak, Burak Alkaş, Ali Barkın, Emin Gürsoy, Renan Bilek, Zeynep Gülmez, Nuri Gökaşan, Yener Gürsoy, Jale Aylanç, Elvan Dişli ile beraber rol aldı.