İşte yeni bölüm fragmanı! Diriliş Ertuğrul 99. bölüm ne zaman? (TRT 1 yayın akışı) Diriliş Ertuğrul neden yok?

Heyecanla beklene Diriliş Ertuğrul 99. yeni bölüm fragmanı yayınlandı. TRT 1 yayın akışında Diriliş Ertuğrul bu hafta yok mu, neden yok? Diriliş Ertuğrul ne zaman soruları izleyicilerin 99. yani yeni bölümü yayın akışında göremeleri ile Google'da trend oldu. Bu hafta neden yok merak ediliyor. Diriliş Ertuğrul yeni bölümün ne zaman yayınlanacağı ise Twitter üzeründen duyuruldu. Yeni bölümde Ares’in planı doğrultusunda kendini farklı bir kişi olarak tanıtıp Kayı Obası’na sızan Titan, hedefi olan Ertuğrul’un oğlu Gündüz’le yakınlaşabilecek mi? Peki Diriliş Ertuğrul ne zaman, neden yok? İşte yeni bölüm fragmanı...

İşte yeni bölüm fragmanı! Diriliş Ertuğrul 99. bölüm ne zaman? (TRT 1 yayın akışı) Diriliş Ertuğrul neden yok?

Diriliş Ertuğrul dizisinin izleyicileri heyecanla TRT 1 yayın akışında ne var diye araştırırken bu hafta olmadığını görerek neden yok araştırıyor. Twitter üzerinden yapılan açıklama ile Diriliş Ertuğrul ne zaman sorularının yanıtı da belli oldu. Diriliş Ertuğrul 99. yeni bölüm fragmanı yayınlandı. Son bölümde Ertuğrul, Karacahisar Kalesi'nin fetih hazırlıklarına başlamış, Turgut ve Aslıhan'ın düğününün sabahında kaleye saldırmaya karar vermişti. Öte yandan bu izdivaca mani olmak isteyen Emir Saadeddin ise, Aslıhan'ın yardımcısı Esma aracılığıyla Turgut ve Aslıhan'ı zehirletmişti. Diriliş Ertuğrul izleyicilerinin merak ettiği yeni bölüm ne zaman ve bu akşam TRT 1 yayın akışında neden yok sorularının yanıtları haberimizde. TRT 1 yayın akışında yeni bölüm yerine Diriliş Ertuğrul daha önceki bölümlerinden birinin veya özel bir bölüm yayınlanması bekleniyor. Peki Diriliş Ertuğrul yeni bölüm ne zaman? İşte tüm ayrıntılar ve yeni bölüm fragmanı…

DİRİLİŞ ERTUĞRUL BU AKŞAM NEDEN YOK?

Diriliş Ertuğrul’un yayın akışında gözükmemesiyle Diriliş Ertuğrul hayranlarını büyük bir merak sardı. Geçtiğimiz günlerde Diriliş Ertuğrul dizisinin Riva'da bulunan çekim platosunda kostümlerin bulunduğu konteynerde yangın çıkmış ve maddi hasara yol açmıştı. Şirket çalışanları yangını itfaiyeye bildirmesine rağmen tüm kostüm ve kıyafetler yanmıştı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Anadolu Yakası Beykoz İtfaiye Şefliği platoya gelerek yangına müdahale ederken, olayda yalnızca maddi hasar meydana geldiği bildirilmişti. Bu nedenle Diriliş Ertuğrul yeni bölüm bu hafta yok. İleri bir tarihe ertelendi.

dirilis-ertugrul-ne-zaman

DİRİLİŞ ERTUĞRUL NE ZAMAN?

Diriliş Ertuğrul dizisinin yeni bölümünün ertelendiğine dair haber Twitter üzerinden yayınlandı. Yapımcılar tarafından bildirilen yeni bölüm tarihi ise 20 Aralık Çarşamba olarak belirtildi. İşte yapımcının sosyal medya açıklaması;

DİRİLİŞ ERTUĞRUL NEREDE ÇEKİLİYOR?

Diriliş Ertuğrul dizisinin bazı bölümlerinin İstanbul'da Beykoz ve Riva civarlarında çekiliyor.Diriliş Ertuğrul ilk sezonu için Riva ve Beykoz Kundura Fabrikası'na 2 plato kuruldu. Riva’daki plato, asıllarına uygun şekilde yapılan 600 metrekarelik Süleyman Şah otağı ve 35 adet çadırla birlikte toplam 40.000 m2 alanda kuruldu. Diriliş “Ertuğrul” set alanında ayrıca 12 adet değişik ebatlarda oba dükkanları, 1 adet kilimhane, otağ meydanı ve talimhane yer alıyor. Beykoz Kundura Fabrikası'nda 6000 m2’lik kapalı alana Halep, Halep Sarayı, arz odası, konuk odaları, koridorlar, zindanlar, Karatoygar mekanı, Selçuklu kasrı, Tapınakçılar salon ve odaları, tekke ve çadır içleri yapıldı. Yine Kundura Fabrikası’ndaki 5000 m2’lik açık alana Halep Çarşısı, kale içi, Süleyman Şah çadır içi, tapınakçıların zindanı, koridoru ve ibadethanesi inşa edildi.

3. SEZONDA TAŞINDI

Alınan karar ile dizinin 3. sezon çekimlerinin Nevşehir (Kapadokya)'de yapılması kararlaştırıldı. Yapımcılığını Tekden Film’in üstlendiği, senaryosunu Mehmet Bozdağ’ın yazdığı, başrollerini Engin Altan Düzyatan, Esra Bilgiç, Kaan Taşaner, Didem Balçın, ve Hülya Darcan’ın paylaştıkları televizyon dizisi Diriliş Ertuğrul’un 3. Sezon çekimleri Kapadokya’da yapılacağı sezon başlamadan açıklanmıştı.

TRT 1 YAYIN AKIŞI

07:40Yeşil Deniz

10:101'de Bugün

10:20Beni Böyle Sev

12:45Halit Yerebakan'la Doktor Geldi

14:301'de Bugün

14:40Bir Yastıkta Kocayalım

16:30Seksenler

18:55Hava Durumu

19:00Ana Haber

19:55Doğrusu Ne?

20:00Diriliş “Ertuğrul”

23:30Pelin Çift İle Gündem Ötesi

01:00Yeşil Deniz

02:50Halit Yerebakan'la Doktor Geldi

İŞTE YENİ BÖLÜM FRAGMANI

Alınan bilgiye göre, yangın dün sabah 04.30 sıralarında Diriliş Ertuğrul dizisinin Riva’da bulunan çekim platosunda meydana geldi. Dizide kullanılan kostümlerin bulunduğu konteynerde henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Yangında kostümler kül olurken, şirket çalışanları anında olaya müdahale edip ayrıca itfaiye ekiplerine haber verdi.

MADDİ HASARLA ATLATILDI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Anadolu Yakası Beykoz İtfaiye Şefliği platoya gelerek yangına müdahale ederken, olayda yalnızca maddi hasar meydana geldiği öğrenildi. İtfaiye ve polis ekipleri yangının ardından bölgede geniş çaplı inceleme başlatırken, dizinin çekimlerine ara verildiği öğrenildi.