Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Ekranların sevilen yüzü Seda Akgül kimdir? Seda Akgül’ün hayatı…
Ekranların sevilen yüzü Seda Akgül kimdir? Seda Akgül’ün hayatı…
Sunuculuk ve akademisyenlik kariyeri bulunan Seda Akgül kimdir? Sık sık magazin gündeminde adı yer alan Seda Akgül'ün hayatına dair detaylar merak ediliyor. İşte Seda Akgül kimdir sorusunun cevabı ve merak edilenler...
Magazin 30 Mart 2018 - 15:25

Seda Akgül kimdir, kaç yaşında soruları dikkat çeken sunucu hakkıdna sık sık soruluyor. Bir dönemler sunduğu Kısmetse Olur programıyla popülerliği zirve yapan Seda Akgül’ün hayatı şu şekilde…

SEDA AKGÜL KİMDİR VE KAÇ YAŞINDA?

Seda Akgül 17 Haziran 1971’de doğmuştur. Ankara doğumlu olan sunucu aynı zamanda akademisyenlik kariyerine de sahiptir. TED Ankara Koleji ve Hacettepe Üniversitesi İngilizce bölümlerini bitirdikten sonra Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlığı'nda mütercim tercümanlık eğitimi alarak görev yapan Seda Akgül, İsveç Üniversitesi'nin bursu ile Brüksel'de Avrupa Birliği Gazeteciliği okumuş, Amerikan sivil toplum örgütlerinin seçimi ile 2004 yılında Geleceğin Toplum Lideri olarak Washington’da staj görmüştür.

seda-akgul-4

MEDYA DERSLERİ VERDİ

TRT sınavlarını kazanarak spikerliğe başlayan Seda Akgül, kuruluşundan itibaren TV 8’de görev almıştır. Avrupa Birliği'ne Doğru ve Savaş Bağdat Yolunda gibi dış politika programlarını hazırlayıp sunmanın yanında uzun yıllar yaptığı ana haber bülteni spikerliği ile de tanınmaktadır. Işık Üniversitesi’nde 2004-2007 arasında İngilizce verdiği medya dersleri ile de akademisyenlik görevini devam ettirmiştir. TV 8 ekranlarında, hafta sonu sabah kuşağında Erken Baskı isimli programı hazırlayıp sunarak, eleştirmenlerin ve izleyicilerin beğenisini toplayan Seda Akgül 17 Eylül 2012 tarihinde yeni yayın döneminde Star TV'ye geçerek sabah haber kuşağı programı sunmaya başlamıştır. Ağustos 2014'te kanaldan ayrılmış ve bir reality show sunmak için Kanal D'ye geçmiştir.