Sözcü Plus Giriş

Ersin Korkut kimdir? Survivor Ersin Korkut kaç yaşında, aslen nereli?

Survivor 2020'nin Ünlüler takımında mücadele eden Ersin Korkut özellikle poarkurlardaki performansıyla dikkat çekiyor. Türk halkının tiyatro oyunlarıyla tanıdığı yarışmacının hayatı da merak konusu. Peki Ersin Korkut kimdir? Survivor Ersin Korkut kaç yaşındadır ve aslen nerelidir?

Güncellenme: 23:57, 12/05/2020
Ersin Korkut kimdir? Survivor Ersin Korkut kaç yaşında, aslen nereli?

Ekranların sevilen yarışması Survivor’da en fazla dikkat çeken isimlerden biri de Ersin Kortut. Yarışmadaki başarılı performansı gözlrden kaçmayan Ersin Korkut’un hayatı hakkındaki bilgimer de internette sıkça araştırılıyor. Ersin Korkut’un nereli olduğu, kaç yaşında ve mesleğinin ne olduğu gibi soruların yanıtını haberimizde sizlerle paylaşıyoruz. İşte Survivor Ersin Korkut’un biyografisi…

ERSİN KORKUT KİMDİR?

Ersin Korkut, 1977 yılında, Hakkari’de dünyaya geldi. Babası köy hizmetlerinden emekli, annesi ev hanımıdır. 5 kardeştirler. İlk ve orta dereceli eğitimini Hakkari’de tamamladıktan sonra aynı şehirde bir süre taksi şöförü olarak çalışan Korkut, iş bulmak amacıyla 1998 yılında İstanbul’a taşındı. Yılmaz Erdoğan dayısının oğludur.

İstanbul’a geldiğinde bir iş bulmak için uğraşan ve gazete gördüğü ilanı değerlendirerek Merter semtinde bulunan bir pizza dükkanında bulaşıkçı olarak çalışmaya başlayan Korkut’un şansı, akrabası olan ünlü oyuncu Yılmaz Erdoğan’ın kendisini BKM kadrosuna alması ile döndü. BKM’de çeşitli işlerde görev alan Korkut, Bana Bir Şeyhler Oluyor adlı tiyatro oyununda sahne teknisyeni olarak görev yaptığı sırada Yılmaz Erdoğan’dan izin alarak oyunda ufak bir rol alarak sahneye çıktı. Seyirciler tarafından çok beğenilen ve bol bol alkışlanan Ersin Korkut, kendisine yeni kariyer olarak oyunculuğu seçti.

İlk olarak Cem Yılmaz ile beraber Doritos reklamlarında yer alan ve “Doktor Bu Ne?” repliği ile izleyicileri güldüren genç oyuncu, 2004 yılında, Sevinçli Halleradlı mini T.V. serisi ile televizyon dünyasına adım attı.

2005 yılında, Yılmaz Erdoğan’ın yazar, yönetmen ve oyuncu olarak kadrosunda bulunduğu Organize İşler adlı sinema filminde rol alarak beyaz perde macerasına başlayan Korkut, 2007 yılında Şafak Sezer ile beraber Kutsal Damacana ve 2009 yılında, bir Yılmaz Erdoğan filmi olan Neşeli Hayatfilmlerinde rol aldı.

Ersin Korkut, BKM tarafından hazırlanan komedi programı Çok Güzel Hareketler Bunlar’ın kadrosunda yer aldı.

İlginizi ÇekebilirSurvivor'da Ersin Korkut elendi mi? Acun Ilıcalı Ersin'in köpeği 'Mes'in öldüğünü söyledi mi?Survivor'da Ersin Korkut elendi mi? Acun Ilıcalı Ersin'in köpeği 'Mes'in öldüğünü söyledi mi?