Ertuğrul Bey’in eşleri kimdir? Ertuğrul Gazi kaç kere evlendi?

Diriliş Ertuğrul'da Ertuğrul Bey'in evliliği konu oldukça Ertuğrul Gazi tarihte kaç kere evlendi ve ilk evliliği kimdi gibi sorular merak konusu oluyor. İşte tarihimizde büyük bir öneme sahip olan Ertuğrul Bey ve evlilik hayatı hakkında merak edilen ayrıntılar...

Ertuğrul Bey’in eşleri kimdir? Ertuğrul Gazi kaç kere evlendi?

Diriliş Ertuğrul’da Halime Hatun’un ölümüyle şaşıran izleyici, Ertuğrul Gazi’nin kaç eşi olduğunu ve Halime Hatun’dan sonra evlenip evlenmediğini merak ediyor. Diriliş Ertuğrul’da Osman Bey’in doğumuyla vefat eden Halime Hatun’un yaklaşık 23 yıl erken vefat etmesi izleyiciyi şaşırttı. Artından Diriliş Ertuğrul’da İlbilge Hatun’un önemli rol oynaması, izleyicilerde tarihteki detayları araştırma isteği uyandırdı.

ERTUĞRUL GAZİ’NİN EŞLERİ KİMLER?

93 yıl yaşayan Ertuğrul Bey, tarihte 1 kere evlendi. Tek evliliği olanHalime Hatun ile evlendi. Halime Hatun’un 1281 yılında vefatıyla birlikte Ertuğrul Gazi de aynı yıl içerisinde Hakk’a kavuştu.

1946781_620x410

HALİME HATUN’U OYNAYAN ESRA BİLGİÇ BU AÇIKLAMAYI YAPMIŞTI

Bugün aldığım ve eminim almaya devam edeceğim sayısız sevgi dolu mesaja bir cevap niteliğinde duygularımı sizinle paylaşmak istiyorum. Dört senemi dolu dolu geçirdiğim her sahnesini çok severek ve çok büyük bir istekle oynadığım Halime Sultan karakterine, yeni sezon hikayesinin değiştirilecek olması sebebiyle son verdik. Beni böylesine sevdiğiniz ve sahiplendiğiniz için, en başından bugüne kadar ailenizden, evinizden biri gibi gördüğünüz için size minnettarım.

Sevgili yapımcı ve senaristimiz Mehmet Bozdağ ve yönetmenimiz Metin Günay'a teşekkür ederim.

Ve tabiki bu işin bana kazandırdığı canım dostlarım, Hülya ablam, Altan , Ezgi'm, Ayberk abim , Burçin, Yaman'ım , Nurettin abi , Cengiz, Kaan, Murat abi, Celal, Edip , Hakan , Batuhan, Gökhan.. yönetmenlerim Ahmet ve Fethi , Görüntü Yönetmenim Ömer abi.. Çalışkan dostum Begüm'üm, temiz kalplim Büşra'm, Hazal, Aydın, Halil, Ömer … canım sanat ekibim Levent ,Ecem , Tekin makyaj ekibim Busem Feridem ve Sevtap abla.. Kostüm Nildağ, Elif ,Nazlıcan, Seda .. Bizimle terleyen emekçi Set ekibimiz Okan, Semih .. Canım Reji Gülenim ve Tolga .. beni gönülden seven tüm fan hesaplarım ve daha sayamadığım buraya sığamayacak onlarca isim. Sizi çok sevdiğimi biliyorsunuz.

Yolunuz açık olsun, ayağınıza taş değmesin.
Ertuğrul Bey , Hayme Ana, Gündüz'üm, Savcı'm ve Osman'ım size emanet.