İnşaat İşçileri Sendikası: “Seda Sayan şarlatandır”

Seda Sayan'ın inşaat işçilerine yönelik sözleri tepki çekti. İnşaat İşçileri Sendikası Örgütlenme Sekreteri Yunus Özgür, Sayan'ın sözlerine şu ifadelerle tepki gösterdi: "Bu Seda Sayan'ın kendi ahlak anlayışını yansıtıyor. Kendisine 'şarlatan' diyebilirim. Aslında genel devletin, patronların işçiye bakış açısı. Onları insan yerine koymuyorlar.

İnşaat İşçileri Sendikası: “Seda Sayan şarlatandır”

Manken Ece Gürsel, dün Seda Sayan’ın programına konuk oldu. Programa Seda Sayan’ın inşaat işçileriyle ilgili sözleri damga vurdu. İ

“SPERM BANKASINA NE GEREK VAR?”

Gazeteci Bilal Özcan, Ece Gürsel’e “Sperm bankasından hamile kalmak ister misin?” diye sordu. Ece Gürsel ise Bilal Özcan’a bu konuyu annesiyle de konuştuğunu belirterek “Annem koca adayı çıkmadı. Hiçbir şey de kalmadı. Öyle bir şey yaparız demişti” yanıtını verdi. Bu sırada söze giren Seda Sayan’ın Ece Gürsel’e tavsiye olarak söylediği şu sözler tepkilere neden oldu: “Kız yazık ne inşaat işçileri var. Onlar insan değil mi? Kız siz ne bekliyorsunuz doğurmak için. Baktın adamın genleri güzel. Maşallah sırım gibi. Tuttuğunu koparıyor, kuvvetli! Yap çocuğu ne var?”

İNŞAAT İŞÇİLERİ SENDİKASI: ŞARLATAN

Seda Sayan’ın dünkü programında söylediği ve inşaat işçilerini küçük düşürecek ifadelere İnşaat İşçileri Sendikası yazılı açıklamayla yanıt verdi.

İnşaat işçilerinin iş cinayetlerine kurban gitmesine, kötü çalışma koşullarına, hakaret, aşağılama ve tehditlere maruz kalmasına TV’lerde yer verilmemesine dikkat çekilen açıklamada, “Seda Sayan gibi bir TV şarlatanının fantezilerine araç edilmemiz bizler için asla kabul edilemez bir durumdur” denildi.

“SEDA SAYAN BURJUVA SINIFININ DÜŞÜNCELERİNE TERCÜMAN OLDU”

Nasıl ki inşaat baronları ve taşeron patronlarının gözünde biz işçilerin can bedeli birkaç kuruşluk “kan parasıyla” geçiştiriliyorsa, Seda Sayan gibilerinin gözünde de çocuk sahibi yapan birer ‘araç' gibi görülüyoruz.

Seda Sayan söylediği bu sözlerle nasıl bir insani ve ahlaki anlayışa sahip olduğunu ortaya koyuyorsa, aynı zamanda burjuva sınıfın emekçiler hakkındaki düşüncelerine de tercüman oluyor.

Bu yüzden Seda Sayan'a bir söz, işçinin hakkını gasp eden patron sınıfına ve emekçilerin yaşamını açlık, sefalet, yoksulluk ve yoksunlukla yozlaştıran bu lanet düzene birçok söz söylememiz gerekiyor…

Loading...