Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Işın Karaca, eski eşi Sedat Doğan hakkında karar aldırdı
Işın Karaca, eski eşi Sedat Doğan hakkında karar aldırdı
Işın Karaca, Brezilya'da hırsızlık suçundan yakalanan ve bir süre hapishanede yatan eski eşi ve kızının babası Sedat Doğan hakkında ihtiyati tedbir kararı aldırdı.
Magazin 29 Mart 2018 - 16:44

Ömercan ALTAY – SÖZCÜ

Şarkıcı Işın Karaca, 2011 senesinde evlendiği ve 2013 senesinde boşandığı kızının babası Sedat Doğan hakkında geçtiğimiz hafta uzaklaştırma kararı aldırmıştı. Öğrenilen yeni bilgiye göre Işın Karaca,  İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’ne başvurarak ihtiyati tedbir kararı alınmasını istedi. Işın Karaca’nın bu talebini yerinde bulun mahkeme heyeti Brezilya’da yüz kızartıcı suç işleyerek hapse giren Sedat Doğan, hakkında ihtiyati tedbir kararı alınmasını onadı.

İHTİYATİ TEDBİR KARARI NEDİR?

İhtiyati tedbirdeki amaç ileride telafisi mümkün olmayacak, ciddi bir zararın doğacağından endişe edilen uyuşmazlık konusu hakkında, doğabilecek olan bu zararların dava açılmadan veya dava açıldıktan sonra sonucu beklenmeden tedbir koyulmasıdır.

İHTİYATİ TEDBİR KARARI NEDEN ALINIR?

İhtiyati tedbir, bir tür hukuki korumadır. Uyuşmazlık öncesinde veya uyuşmazlık süresince talep sahibinin talep ettiği hakkını ileride açacağı veya devam eden bir davanın sonunda elde etmesinin sağlanması amacıyla getirilmiş olan bir tür hukuki güvence sistemidir.


Son güncelleme: 09:37 - 30.03.2018