İtalyan işi şöhret

İtalyan işi şöhret

Baran Bayraktar, müzik severlerin beğenisini kazanan şarkısı ‘Salla Gitsin'in tribünlerde bile söylenmesinden son derece memnun…

Baran Bayraktar, Nilüfer, Hazal Kaya ve Mehmet Günsür gibi İtalyan Lisesi mezunu… Genç popçu, şöhret yolunda İtalyan Lisesi’nin uğuruna inandığını söylüyor.

– ‘Salla Gitsin' şarkısının bu kadar başarılı olacağını bekliyor muydun?
Beni hayatta nelerin beklediğini hiç bilmeden girdim stüdyoya. Şarkıyı çok beğendim ama bu kadar çok sevileceğini hiç düşünmemiştim. Meğer herkesin içinde gizli bir ‘Salla Gitsin' merakı varmış.
– Şarkının hedefi on ikiden vurmasına ne diyeceksin?
Daha önce de ‘Her Gece' şarkısıyla bir anda gündeme gelen Mirkelam'ı hatırlıyorum. Benim milyonu geçen izlenme rakamım hormonlu değil tamamen organik. Sektörde esas mücadelem şimdi başlıyor.
– Sektördeki diğer isimlerden hangi yönlerinle farklı olduğunu düşünüyorsun?
Genç ve yenilikçi bir soundum var. Konu pop müzik olduğunda birbirine benzeyen çok fazla şarkı ve şarkıcı var. Farklı olmak için elimden geleni yapacağım. Başka türlü kalıcı olabileceğimi düşünmüyorum.

8

– Müzik hikayen nasıl başladı?
İtalyan Lisesi'nde okurken dört arkadaş Otto Grubu'nu kurduk. Beyoğlu'nda sahnesine çıkmadığımız mekan, liselerarası müzik yarışmalarında almadığımız ödül kalmadı. Ayrıca İtalyan Lisesi bir anlamda şöhretler lisesidir. Nilüfer, Hazal Kaya, Mehmet Günsür de bizim liseden çıkan ünlüler. Kısacası ‘Salla Gitsin' İtalyan işidir. Bilgi Üniversitesi'nde sinema televizyon eğitimi aldım ama benim kalbim müzik için atıyor.
Aşk bu zamanda lüks
– Hayatta karşılaştığın her türlü zorluk için de sık sık salla gitsin der misin?
Düne kadar her şeye salla gitsin dedim ama artık diyemiyorum.
– Aşk konusunda görüşünü sorsam?
Hayatın sorunları arasında aşk bana göre lüks. Olmamasından şikayet etmemeli, olunca da şükretmeli. Aşkta salladıkça mutlu olursun!