Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Shakira’ya vergi dolandırıcılığı suçlaması…
Shakira’ya vergi dolandırıcılığı suçlaması…
Kolombiyalı şarkıcı Shakira, geride bıraktığımız Perşembe günü İspanya Hazine Bakanlığı'nın talebiyle vergi dolandırıcılığı iddiasıyla ifade vermeye çağrıldı.
Magazin 4 Haziran 2019 - 09:08

Barcelona Cumhuriyet Başsavcılığı Ofisi, Shakira'yı ABD’deki vergi danışmanı aracılığıyla, kazancını İspanya'da göstermeyerek 14.5 milyon euro (93 milyon TL) tutarında vergi dolandırıcılığı yapmakla suçluyor. Şarkıcının 2012 ve 2014 yılları arasında bir şirket ağı aracılığıyla gelirini vergi alınmayan bir ülkede gösterdiği iddia ediliyor.

ALTI FARKLI SUÇTAN İFADE VERMESİ İSTENDİ

Şikayet üzerine Barcelona'daki Esplugues de Llobregat'ın 2 numaralı mahkemesinin yargıcı, bu Perşembe günü kamu hazinesi aleyhine işlediği 6 farklı suçtan dolayı Shakira'yı ifade vermeye davet etti. Şarkıcıya yakın kaynaklar ise Shakira’nın tüm vergi yükümlülüklerini yerine getirdiğini ve Vergi Ajansı’nın devlete olan borcunun tamamladığını, 14.5 milyon euroyu da ödediğini açıkladı.