Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Tanem Sivar, köpeğinin katiliyle mahkemede ilk kez yüzleşti
Tanem Sivar, köpeğinin katiliyle mahkemede ilk kez yüzleşti
Tanem Sivar'ın köpeklerini zehirleyerek öldürdüğü iddia edilen şüpheli komşu İstanbul'da ifade verdi. Komşu iddiaları reddederken, Tanem Sivar ise “Verdiğimiz mücadeleden hiçbir şekilde yorulmadan devam edeceğiz.” dedi.
Şeyma ULUSOY
Magazin 20 Nisan 2018 - 12:06

Marmaris'te sunucu Tanem Sivar ve eşi Edhem Dirvana'nın labrador cinsi iki köpeğini zehirleyerek öldürdüğü iddiasıyla Marmaris Asliye Ceza Mahkemesi'nde yargılanan Kaan Ü.'ün Bakırköy 37.Asliye Ceza Mahkemesi'nde talimatla ifadesi alındı.

Bakırköy 37. Asliye Ceza Mahkemesi’nde talimatla alınan ifadesinde Kaan Ü. hiçbir şeyden haberi olmadığını Jandarma karakoluna çağrıldığında köpekleri zehirlemekle suçlandığını öğrendiğini söyleyerek sözlerine şöyle devam etti: “İddianamede müşteki sanık olarak adı geçen Tevfik Ethem Dirvana komşum olur. Eskiden dostluğumuz da vardı. Bir süre tesislerinde kaldım. Karakola çağrıldıktan 2 – 3 gün sonra arazimde Tevfik Edhem Dirvana'nın gezdiğini gördüm. Kafasını gözünü sardığı için başlangıçta tanımamıştım. Elindeki telefonuyla görüntülerimi çekerek bana küfür ederek kaçtı. Ben de sinirlendiğim için içeride oyuncak bir tüfeği havaya boş olarak sıktım, tüfeğin içinde mermi yoktu” dedi.

‘'SUÇLAMALARI KABUL ETMİYORUM''

Kaan Ü. kamuoyunda haksız bir şekilde suçlandığını belirterek, “Yalancı tanık getirerek dinlettiler. Güya köpeklere zehir verirken videomu çekmişler daha sonra avukatımla ‘Varsa böyle görüntüler ortaya çıkarın’ dedik. Ancak böyle bir görüntü olmadığı için ortaya çıkarmadılar. Video kaydı olduğunu söyleyen tanığın daha sonra şizofren hastası olduğunu öğrendim. Üzerime atılı suçlamaları kabul etmiyorum ve beraatimi istiyorum” dedi.

 

“İYİ DEĞİLİM , OLAYDAN SONRA İLK KEZ KARŞILAŞTIM”

Tanem Sivar Dirvana duruşma çıkışı yaptığı açıklamada, “Verdiğimiz mücadeleden hiçbir şekilde yorulmadan devam edeceğiz. Bugün salonda yaşananlar başta ailemiz ve toplum için ne kadar saldırgan , ne kadar şiddete meyilli bir insan olduğunun aslında özeti oldu. O yüzden diliyorum en doğru en yerinde karar zaten verilecektir. İyi değilim, kendisiyle olaydan sonra ilk kez karşılaştım” dedi.

‘SAVCILIKTAKİ İFADESİYLE, MAHKEMEDEKİ İFADESİ ÇELİŞKİLİ’

Mahkeme sırasında Tanem Sivar Dirvana ve Edhem Dirvana’nın avukatları, Kaan Ü.,’nün savcılıkta verdiği ifadeyle mahkemede verdiği ifade arasında fark olduğunu belirterek, sanığın çelişkili beyanları olduğunu vurguladı.

NE OLMUŞTU?

Marmaris Bozburun Mahallesi’nde 7 Kasım 2017 tarihinde gerçekleşen olay sunucu Tanem Sivar ile eşi Edhem Dirvana'nın ‘Cango' ve ‘Pamuk’ adlı köpekleri zehirlenerek öldürülmüş, köpekleri zehirlediği iddiasıyla çiftin komşusu Kaan Ünveren hakkında soruşturma başlatılmıştı.

 

 

Son güncelleme: 13:38 - 20.04.2018