Engin Altan Düzyatan kimdir, kaç yaşındadır?

Engin Altan Düzyatan, son dönemlerin en popüler oyuncularından biri... Düzyatan, 26 Temmuz, 1979'da İzmir'de dünyaya geldi. Büyük dedeleri Yugoslavya Türklerinden olan Engin Altan Düzyatan, 1996 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Tiyatro Bölümü'ne girdi. 2001 yılında mezun olduktan sonra İstanbul'a oyunculuk için geldiği yıllarda Kenter ve DOT Tiyatrosu'nda görev almış, ayrıca Diyarbakır Devlet Tiyatrosu'nda bir oyun yönetmiştir. 

Engin Altan Düzyatan kimdir, kaç yaşındadır?

Uzun zamandır Çarşamba akşamlarının en çok izlenen dizisi Diriliş Ertuğrul’da başrol oynayan yakışıklı oyuncu Engin Altan Düzyatan’ın hayatı merak ediliyor. Düzyatan, 2014 yılında Neslişah Alkoçlar evlenmiştir. Birçok sinema filmi, dizi ve tiyatro oyununda yer alan oyuncu 39 yaşındadır. Diriliş Ertuğrul dizisinden bu sene ayrılacağı iddia edilen Engin Altan Düzyatan hakkında ayrıntıları haberimizden okuyabilirsiniz.

Engin Altan Düzyatan, Yeditepe İstanbul, Koçum Benim, Bir Bulut Olsam, Kapalıçarşı, Son, Yol Ayrımı, Cinayet gibi televizyon dizilerinin yanı sıra Cennet, Romantik Komedi 1 ve Romantik Komedi 2, Bir Avuç Deniz, New York’ta 5 Minare, Anadolu Kartalları, Bu İşte Bir Yalnızlık Var gibi birçok yapımda yer alan sanatçı Ayrıca 1 Milyon Canlı Para isimli yarışma programının sunuculuğunu yapmıştır. 2012 yılında Los Angeles Movie Awards’da Bir Avuç Deniz filmindeki performansı ile “En İyi Erkek Oyuncu” ödülünü kazanmıştır. Halen TRT 1’de yayınlanmakta olan Diriliş: Ertuğrul adlı dizide başrol oyuncusu olarak yer almaktadır.

DAHA ÖNCE ROL ALDIĞI DİZİLER

engin-altan-duzyatan

DAHA ÖNCE ROL ALDIĞI FİLMLER

engin-altan-2
Loading...