Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Dünyanın en büyük çiçek bahçesi Keukenhof
Dünyanın en büyük çiçek bahçesi Keukenhof
İlkbahar çiçeklerini, özellikle de laleri sevenler, Amsterdam yakınındaki Keukenhof çiçek bahçelerini mutlaka ziyaret etmeli. Zira fotoğraf karelerine sığmayan bu güzelliğe bizzat yerinde tanık olmak bambaşka bir tecrübe...
Seyahat 18 Nisan 2018 - 10:47

1949'da Lisse Valisi’nin fikri olarak hayata geçirilen Keukenhof'taki çiçek bahçeleri için onlarca Hollandalı uzman çiçek yetiştiricisi ve satıcısı ile işbirliği yapılmış.

k2-shutterYetiştiricilerin yeni nesil tohumları ile yetiştirdikleri çiçekleri sergilemeleri ve çiçek tutkunlarının da bu muazzam güzelliği görmeleri ve çiçek satın almaları amacı ile açılan açık hava çiçek sergisi, 70 yıldır dünyanın en büyük ilkbahar sergisi olma özelliği taşıyor.

k3-shutterMart ayı sonundan Mayıs ayına kadar açık olan Keukenhof'u ziyaret edebileceğiniz en iyi zaman, Nisan ayının ortası.

k4-shutter7 milyonu aşkın ilkbahar çiçeğinin ekildiği bahçelerdeki çiçekler tüm sezon boyunca renklerini ve güzelliklerini koruyarak bakım altında kalıyor.

k5-shutterArazi öylesine geniş ki burada bir tam günün nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz bile.

k6-shutterTrenle veya otobüs ile gidebileceği gibi tekne ile de bölgeyi ziyaret etmek mümkün.

Son güncelleme: 10:48 - 18.04.2018