Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Erciş’te kuş gözlem istasyonu kurulacak
Erciş’te kuş gözlem istasyonu kurulacak
Van Gölü havzasındaki sulak alanlara her yıl nisan ayında gelip, ekim sonuna kadar konaklayan flamingolar ve diğer kuş türleri için Erciş Kaymakamlığı tarafından gözlem istasyonu kurulacak.
Seyahat 21 Kasım 2019 - 13:44

Erciş ilçesine bağlı Çelebibağ bölgesinde flamingo ve diğer 232 kuş türü için gözlem istasyonu kuruluyor.

Kaymakam Nuri Mehmetbeyoğlu, bölgeye gelen turistlerin, daha rahat  koşullarla kuşların görsel şölenini seyretmeleri için gözlem istasyonu kurulacağını belirterek, “Önümüzdeki hafta Ankara’ya bir ziyaret gerçekleştireceğiz. Kültür Turizm Bakanlığımızı ziyaret edeceğim. Bazı devlet büyüklerimizle görüşeceğim. İlçemiz için önemli turizm yatırımları yapmak istiyoruz.” dedi.

Mehmetbeyoğlu, “Bugün hali hazırda bulunan Çelebibağı bölgesinde kuş gözlem istasyonu için proje hazırladık. Sayın Bakan yardımcımızla, büyüğümüzle görüşeceğiz. İlçemizde sanayinin, ticaretin olması çok önemli. Ama, biz turizm de yapmak istiyoruz. Turizmde ufak ufak dokunuşlar yapmak istiyoruz. Van Gölü’ne ‘deniz’ diyoruz. Bütün turistleri buraya bekliyoruz” şeklinde konuştu. DHA

Etiketler