Central Saint Martins defilesine balonlu elbiseler damga vurdu

Central Saint Martins öğrencileri dün, uzun süre konuşulacak bir defileye imza attı. Podyuma balonlar içinde çıkan modellerin, balonları bir kıyafete dönüştürmesi, sosyal medyaya damgasını vurdu...

Central Saint Martins defilesine balonlu elbiseler damga vurdu

Londra merkezli Central Saint Martins tasarım ve sanat okulu, her yıl geleneksel olarak düzenlediği mezuniyet defilesini dün gerçekleştirdi. Granary Square kampüsünde gerçekleşen defilede, erkek ve kadın giyim ürünleri tanıtıldı. Tasarım öğrencileri son çalışmalarını endrüstrinin uzmanlarına sundu.
Öğrenciler arasında ise daha önce Balenciaga, Louis Vuitton, Craig Green ve JWAnderson’da staj yapan Norveçli Fridrik Tjaerandsen öne çıktı. Gecede L’Oréal Professionnel Young Talent Award’ı kazanan Tjaeradsen, renkli dev balonlarla yaptığı şovuyla, özellikle sosyal medyaya damgasını vurdu. Zira o dev balonlar bir anda sönüp elbiseye dönünce, herkesin hayranlığını kazandı.
Öyle ki ünlü oyuncular ve dünyaca ünlü blogger’lar dahi kişisel hesaplarından Fridrik Tjaerandsen defilesini paylaşarak ne kadar başarılı bulduklarını dile getirdi. Gecede, İsviçreli tasarım öğrencisi Pauline De Blonay ikinci olurken, Japon öğrenci Fumuka Oshima ve Azerbaycanlı Fidan Novruzova da üçüncü oldu.