Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
New Gen by İMA mezunları takdir topladı
New Gen by İMA mezunları takdir topladı
Moda sektörüne İstanbul Moda Akademisi ile tanıtılan tasarımcılar, Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul podyumunda... Kubilay Aka, Burak Yörük, Nur Bilen Yavuzer, İsmail ve Batuhan Kutlu, Mehtap Elaidi, Anadolu Efes Basketbol Takımından Çağatay Durgun gibi isimler gençleri izlemeye geldi.
Moda 11 Ekim 2019 - 11:31

12 yıldır sektöre tasarımcı yetiştiren Türkiye'nin önde gelen moda okulu İstanbul Moda Akademisi'nden mezun olan ve sektör profesyonellerinden oluşan bir jüri tarafından seçilmiş olan tasarımcılar Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul kapsamında ‘New Gen by İMA’ defilesinde koleksiyonlarını sergiledi.
İstanbul Moda Akademisi'nde moda tasarımı eğitimi almış genç yetenekleri sektörle buluşturan defilesi için bu sezon, İMA lisans ve masterclass programlarından mezun 53 genç ve yetenekli tasarımcının koleksiyonları jüri tarafından değerlendirilerek, içlerinden 13 tasarımcı Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul kapsamında bir defile gerçekleştirdi.
13 genç tasarımcı Altan Toygar Rona, Arda Paris Akay, Ayça Canan, Avishan Daneshfar, Beyza Nur Eyüboğlu, Engin Ekinci, Essin Bariş, Ezgi Karayel, Gülşah Aypak, Natallia Korkmaz, Senem Kula, Sevgi ve Sevilay Yıldırım ilk kez koleksiyonlarını sergileme fırsatı buldu.
“Dream a Dream” yani “Düşünü Düşle” teması altında toplanan genç tasarımcıların 2020 İlkbahar-Yaz koleksiyonları, her bir tasarımcının kendi anahtar kelimeleri üzerine oturttukları koleksiyonların bir araya gelmesinden oluşuyor.