Sözcü Plus Giriş

100 ton deniz salyası toplandı

Marmara'da neredeyse tüm sahilleri kaplayan ve kötü koku yayan deniz salyasından kaynaklı beyaz tabakanın temizlenmesi için harekete geçildi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ekipleri toplam 100 ton deniz salyası topladı.

Güncellenme: 11:36, 08/05/2021
100 ton deniz salyası toplandı

Marmara Denizi genelinde balıkçıların avlanmalarını durduran deniz salyası, 38 gün önce İzmit Körfezi'nde görülmeye başladı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, İzmit Körfezi sahillerinde her geçen gün etkisini arttırarak yayıldığı alanın genişlediği görülen deniz salyasıyla mücadeleye başladı.

(FOTO: İHA)

Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı Deniz ve Kıyı Hizmetleri Şube Müdürlüğü'nce yapılan çalışma kapsamında, deniz denetim uçağı ile deniz salyasının etkili olduğu bölgeler tespit ediliyor.

Daha sonra belirlenen noktalara yönlendirilen ekipler, deniz süpürgesi ve amfibik araçların desteğiyle bunları topluyor.

Denizden alınarak çuvallara doldurulan yapışkan madde, bertaraf edilmek üzere İzmit Atık ve Artıkları Arıtma Yakma ve Değerlendirme AŞ’ye gönderiliyor.

(FOTO: İHA)

Ekipler, temizlik çalışmalarında toplam 100 ton deniz salyası topladı.(İHA)

İlginizi ÇekebilirDipte ölüm!Dipte ölüm!İlginizi ÇekebilirMudanya Yat Limanı deniz salyasıyla kaplandıMudanya Yat Limanı deniz salyasıyla kaplandıİlginizi ÇekebilirMarmara'yı deniz salyası kapladıMarmara'yı deniz salyası kapladı
Yayınlanma Tarihi:10:55,