Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Çocuklara ve kadınlara istismara isyan ettiler
Çocuklara ve kadınlara istismara isyan ettiler
CHP Mersin İl Kadın Kolları üyeleri, çocuklara yönelik cinsel istismara tepki gösterdi. Kadınlar, protesto için 15 dakikalık oturma eylemi yaptı. polisin silahından çıkan kurşunla yaşamını yitiren üniversite öğrencisi Feray Şahin'in annesi Aysel Şahin, gösteri esnasında gözyaşlarını tutamadı.
Yaşam 23 Şubat 2018 - 17:44

Mersin’in Akdeniz İlçesi İstiklal Caddesi üzerinde bulunan Özgür Çocuk Parkı’nda buluşan CHP İl Kadın Kolları üyeleri, ellerinde çeşitli dövizler taşıdı.

Protesto gösterisine geçen aylarda polisin silahından çıkan kurşunla yaşamını yitiren üniversite öğrencisi Feray Şahin’in annesi Aysel Şahin ve babası Bekir Şahin de destek verdi. Kızının fotoğrafını taşıyan anne Aysel Şahin eylem sırasında gözyaşlarına hâkim olamadı.

kadinlareylem
ÇOCUKLARIN GELECEKLERİ ELLERİNDEN ALINIYOR

Eylemciler adına açıklama yapan CHP Kadın Kolları Başkanı Pakize Güler, çocuğa yönelik taciz ve tecavüzlerin insanlığın midesinin kaldıramayacağı vahşet olduğunu söyledi. Güler, devletin kadın ve çocuk istismarları ve cinayetleri konusunda gerekeni derhal yapması gerektiğini belirten Güler, “Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’nun verilerine göre, 2017 yılında 387 çocuk cinsel istismara uğradı. Çocuklar kaldıkları yurtlarda, okullarında öğretmenleri, okul çalışanları tarafından ve evlerinde istismar edildiler. İstismara uğrayan bu çocukların gelecekleri ellerinden alınıyor, öldürülüyorlar. 2017’de öldürülen 20 çocuğun yarısı, babası tarafından öldürüldü” dedi.

Kadınlar açıklamanın ardından çocuk istismarlarına dikkat çekmek için 15 dakikalık oturma eylemi yaptı.