Dolu dolu Anneler günü mesajları: 2018 yılına özel yepyeni, farklı Anneler Günü resimli mesajları

Bugün Mayıs ayının ikinci haftası pazar günü yani Anneler Günü. Bizi dünyaya getiren, bakan ve büyüten annelerimizin anneler gününü mesajlarla kutluyoruz. En anlamlı resimli mesajları haberimizde bulabilirsiniz...

Dolu dolu Anneler günü mesajları: 2018 yılına özel yepyeni, farklı Anneler Günü resimli mesajları

Annenizin emeklerine karşılık vermek için bir gün yetmez elbet. Ancak tüm dünyada annelerin bu özel günü kutlanıyor. Anneler gününüzü en içten dileklerimizle kutluyoruz ve siz de annelerinizi ihmal etmeyin diye hediye önerilerimizle Anneler Günü’nün anlam ve önemine yakışır Anneler Günü Mesajlarını yayınlıyoruz.

ANNELER GÜNÜ RESİMLİ MESAJLARI
anneler-gunu

anneler-günü-resimli-mesajları

ANNELER GÜNÜ MESAJLARI

– Penceresiz odamda, ışıkların en nadidesiydin. Akıl hocam, hayat danışmanımdın. Yollar ayrıldı ama kalpler asla. Seni seven yavrun anneler gününü unutmadı. İyi ki varsın annem.
– Sen hayatımın kutup yıldızı oldun. Nereye gidersem gideyim ışığının altında sevginle uyudum. Doğru yolu buldum. Seni seviyorum annem.
– Fedakârlık, sevgi, sabır ve güzellik ne demek tarif et derlerse; annem derdim canım annem seni bir gün değil her gün çok seviyorum. Anneler günün kutlu olsun.
– Biraz şans, biraz sevgi ve sabır, birer parça zaman, başarı ve memnuniyeti de eklersek malzemelere, hepsini karıştırıp senin için uzun ve dileklerinin gerçekleştiği bir “hayat pastası” yapabiliriz sanırım… Anneler günün kutlu olsun canım annem!
– Biricik annem.. Anneler günün kutlu olsun. Her zaman senin küçük bebeğinim..
– Anneler çiçek gibidir, onları hep mis kokulu yerlerde görebilirsin, senin için her zaman varolduklarını ve seni düşündüklerini bilirsin. Anneler günün kutlu olsun canım anam.
– Geleceğini oluşturacak her yeni günün bir önceki günden daha güzel, isteklerine uygun ve seni mutlu edecek şekilde olmasını dilerim. Anneler günün kutlu olsun benim melek annem

ANNELER GÜNÜ ALINABİLECEK HEDİYELER

1) Buket Çicek
2) Kutu Çikolata (özel çikolatalı, çiçek mevyeler)
3) Küçük Ev Aletleri
4) Züccaciye, Mutfak Eşyaları
5) Giyim Eşyası
6) Takılar (Kolye, Küpe, Saat.. vb.)
7) Fotoğraf Çerçevesi8) Duvar Saati
9) Annelere Özel Ödül Plaketleri (yılın annesi, yıldızım sensin vb.)

anneler günü mesajları-shutter

ANNELER GÜNÜ TARİHÇESİ

Anneler gününün nereden kaynaklandığını anlatanlar günün yaratıcısı olarak hep annesini kaybetmiş olan küçük bir kızdan bahsederler. Gerçekte ise bu fikri hayata geçiren Anna Jarvis annesini 1905 yılında kaybettiğinde 41 yaşındaydı.

Asıl mesleği öğretmenlik olan 1864 doğumlu Anna Jarvis, 1902 yılında babası ölünce annesi ile beraber ABD’de, Philadelphia’da yaşamaya ve çalışmaya başladı. Üç yıl sonra 9 Mayıs 1905’de de annesini kaybetti. Sürekli annesi ile beraber yaşamasına rağmen öldükten sonra “Ona hayatta iken gerekli ilgiyi gösteremediği”ne inanıyor ve bunun ezikliğini duyuyordu.

İki sene sonra Mayıs’ın ikinci pazarında, annesinin ölüm yıldönümünde arkadaşlarını evine çağırdı ve bu günün anneler günü olarak ülke çapında kutlanması fikrini ilk onlara açtı. Fikir kabul gördü, anneler memnun kaldı, babalar itiraz etmedi, Amerika’nın önde gelen bir giysi tüccarı da finansal desteği sağladı.

İlk anneler günü Jarvis’in annesinin 20 yıl süresince haftalık dini dersler verdiği Grafton’daki bir kilisede, 10 Mayıs 1908’de, 407 çocuk ve annesinin katılımı ile kutlandı. Jarvin her bir anneye ve çocuğa kendi annesinin en çok sevdiği çiçek olan karanfillerden birer tane verdi. O günden sonra, temizliği, asaleti, şefkati ve sabrı ifade eden beyaz karanfil Amerika’da anneler gününün sembolü olarak kabul edildi.

anneler-günü shutter

ANNELER GÜNÜNÜN RESMİYET KAZANMASI

Annesinin ölümünden sonra, Annesi ile yeteri kadar ilgilenemediği sebebi ile kendisini suçlu hisseden Anna Jarvis artık bir bir amaçlarına ulaşmaya başlar! Son olarak bu çığ gibi büyüyen harekete resmiyet kazandırmak ister… Bunun için başta Eyalet Başkanına, ardından da Amerikan Senatosu’na sayısız mektup yolladı! Takvimler 8 Mayıs 1914 tarihini gösterdiğinde ise Başkan Wilson tarafından imzalanarak resmiyet kazandı…

Anneler Günü şiirleri... İlginizi Çekebilir Anneler Günü şiirleri...
Loading...