Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Gwyneth Paltrow, sağlık zirvesinde önemli açıklamalar yaptı
Gwyneth Paltrow, sağlık zirvesinde önemli açıklamalar yaptı
Sağlıklı yaşam platformu www.goop.com adlı sitesinde hayatın her alanında öğretici bilgiler veren Gwyneth Paltrow, geçtiğimiz gün, Goop Health zirvesi gerçekleştirdi. Etkinlikte, sağlık açısından önemli pek çok detay ortaya çıktı.
Yaşam 27 Haziran 2017 - 10:29

Gwyneth Paltrow’un yaşam tarzı markası Goop’un ilk sağlıkla yaşam zirvesi Goop Health geçtiğimiz gün gerçekleşti. Ev sahipliğini Paltrow’un yaptığı konferansa alanlarında başarılı pek çok doktor hazır bulundu. Ayrıca Cameron Diaz, model Miranda Kerr, tasarımcı Tory Burch ve yapımcı Jenni Konner gibi isimler de konuşmacı olarak katıldı. Bilet fiyatlarının 550 TL ila 1750 TL arası değiştiği zirveye katılım da oldukça fazlaydı. 600 kişinin katıldığı etkinlik, halılarla donatılmış, otoparka dönüştürülmüş bir verandada gerçekleşti.
goop-feature-ingoophealthYEDİ SAĞLIKLI BİLGİ
Sağlıklı yaşamanın bir yolculuk olduğunu öne çıkaran konferansta, gün boyunca Paltrow başta olmak üzere pek çok uzman hayatınıza dokunacak bilgiler verdi. Bu bilgiler ışığında, Paltrow onaylı 7 sağlık bilgisi herkesin dikkatini çekti. İşte o bilgiler…
madde-1ORUÇ TUTMAK SAĞLIĞIN ANAHTARIDIR
Dr. Alejandro Junger ve Dr. Steven Gundry, verdikleri Gut Check panelinde ‘Kahvaltı günün en önemli öğünüdür’ tezini adeta çürüttü ve gün boyu oruç tutmanın, sağlığın asıl anahtarı olduğunu savundular…
madde-2YORGUNLUK, CİLT SORUNU, KABIZLIK VARSA DİKKAT!
Vücutta ağır metallerin birikmesi halinde yorgunluk, migren, halsizlik, düşük ruh hali, cilt sorunları, kabızlık ve diğer sindirim hastalıklarının ortaya çıktığına değinen Gwyneth Paltrow, cıva, alüminyum, bakır, kadmiyum, nikel, arsenik ve kurşun gibi metallere temastan kaçınılması gerektiğini söyledi…
madde-3ORGAZM SAĞLIKLI YAŞAMIN TEMELİDİR
Sağlığımız için bütün yeşil suları içebileceğimiz üzerinde duran Paltrow, bunun yanında orgazmın da önemini vurguladı. OneTaste kurucu CEO' su Nicole Daedone, ‘Orgazm sağlığımız ve sağlıklı yaşamımızın temelini oluşturuyor, öfke ve hayal kırıklığını azaltıyor ve tam besleyici bir hayat sunuyor' dedi.
madde-4GLUTENİ UNUTUN
Gwyneth Paltrow, glutensiz beslenme konusunda da bilgiler verdi ve glutensiz beslenmeye verilen önemin aynısını lektinsiz beslenmeye de verilebileceğini vurguladı.
madde-5KENDİNİ AFFETMEK İYİLEŞTİRİR
Gerçekten kendini affetmek, tüm iyileşmelerin temelini oluşturuyor diyen Gwyneth Paltrow'a bir destek de Cameron Diaz’dan geldi. Diaz “Kendinizi ve başkalarını affetmeyi öğrenmek, sağlığın anahtarıdır” dedi.
madde-6ALTI HAFTA KARDİYO
Eğer İspanyolca öğrenmek istiyorsanız, 1 hafta İspanyolca, sonra Fransızca ve daha sonra İtalyanca dersi almayacaksınız. Bu vücudunuz için de geçerlidir diyen Paltrow, dinleyicileri 6 haftalık kardiyo dans programına teşvik ediyor.
madde-7SEVGİLİYLE GÜLMEK DE BİR EGZERSİZDİR
Sevgilinizi görmek için zaman ayırın, gözyaşlarıyla güleceğiniz bir egzersiz gibi, bu çok önemlidir.