Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Sevilay Yılman’dan Okan Kurt yorumu: ‘Hangi sıfatla Erdoğan’ın karşına oturdu?’
Sevilay Yılman’dan Okan Kurt yorumu: ‘Hangi sıfatla Erdoğan’ın karşına oturdu?’
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde ünlü sanatçı Hande Yener ve Demet Akalın'ı kabul etti. Davette Okan Kurt'un da olmasına o isimden tepki geldi.
Yaşam 30 Aralık 2019 - 10:02

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın karşısına çıkn ve çocuklar hakkında yapacakları sosyal sorumluluk kampanyası hakkında bilgi veren Demet Akalın ve Hande Yener’e yapımcı Polat Yağcı ve Demet Akalın’ın hayat arkadaşı Okan Kurt da katıldı. Gazeteci Sevilay Yılman bu tabloya sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla isyan etti.

Yılman, görüşmede yer alan Okan Kurt için, “Biri bana;Vergi/sgk borçları bir yana. Piyasaya borçları nedeniyle eşi Demet Akalın'ın bile resmi olarak başından attığı Okan Kurt'un hangi sıfat ve gerekçe ile devletin en tepe makamını işgal ettiğini ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile niçin görüştürüldüğünün izahatını yapabilir mi?” sözleriyle tepki gösterdi.

Daha sonra İletişim Başkanı Fahrettin Altun'a seslenen Yılman, Evet… Soruyorum bir yurttaş ve gazeteci olarak… Okan Kurt denilen şahıs hangi vasıfla ve gerekçe ile devletin en itibarlı en yüksekmakama çıkarıldı ve Cumhurbaşkanı'nın karşısına oturtuldu? Lütfen cevap” sorusunu sordu.