Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
‘Türkiye Kadın Meclisi’ toplanıyor
‘Türkiye Kadın Meclisi’ toplanıyor
'Kıyafetime Karışma' diyerek bir araya gelen kadınlar Türkiye’nin her yerinde; illerde, ilçelerde, üniversitelerde Kadın Meclislerini kurdu. Şimdi de 11 Mart Pazar günü saat 15.00’da Türkiye’nin dört bir yanından kadınların katılımıyla Türkiye Kadın Meclisi toplantısında buluşacak.
Yaşam 1 Mart 2018 - 17:29

Büyük toplantıya Antalya'dan Samsun'a, Tekirdağ'dan Kahramanmaraş'a kadar Türkiye'nin tüm bölgelerinden ve 30'u aşkın ilinden kadınların katılımı bekleniyor. Her kesimden kadının katılımıyla, aynı zamanda üniversiteli ve liseli kadınların da çağrısıyla düzenlenecek toplanıtda yüzlerce kadın; geleceğini, kadın ve çocuk düşmanı politikalara karşı çözüm yollarını herkesin eşit söz hakkına sahip olacağı Kadın Meclisi'nde konuşacak.

Toplantıda şiddete uğramış kadınlar, öldürülen kadınların aileleri ve sanatçılar da olacak.

Türkiye Kadın Meclisi toplantısının ilk çağrısı için 3 Mart Cumartesi günü saat 15.00'da Kadıköy Khalkedon Meydanı'nda kadınlar bir araya gelecek.

Son güncelleme: 17:36 - 01.03.2018