Galatasaray İkinci Başkanı Metin Öztürk, “Biz her zaman söylüyoruz, bayrakları hazırlayın diye. Geçen gün yine söyledi, bu sene 25’inci şampiyonlukla, 5’inci yıldızı takacağız. En azından bir takım göğsünde gerçek 5 yıldızla dolaşacak” dedi.

Süper Lig’de yeni sezonun fikstür çekimi TFF Riva Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde gerçekleştirildi. Fikstür çekiminin ardından Galatasaray İkinci Başkanı Metin Öztürk, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Ligin ilk haftasında oynayacakları Hatayspor karşılaşmasının kendileri için manevi açıdan çok önemli olduğunu dile getiren Metin Öztürk, “Ligimiz normalde 18 takıma müsait, deprem döneminde 20 takıma çıkarıldı, bu sene 19 takımla devam ediyoruz. Seneye de 18 takımla devam edeceğiz. İlk maçımızı bizim için manevi açından çok kıymetli Hatayspor ile oynayacağız. Çünkü biz deprem anından itibaren gerek başkanımız Dursun Özbek gerek o günkü Başkan Vekilimiz Erden Timur, gerek genel sekreterimiz Eray Yazgan o bölgeden elini çekmedi. Biz birlikte 1905’i Genel Sekreterimiz Eray Yazgan başkanlığında devam ettiriyoruz. Ne alacaksak mümkün oldukça o bölgeden alalım, o bölgenin ticaretini ayağa kaldıralım. Çünkü o bölge hala yıkım bölgesi. Devletimizin büyük bir gayreti var ama ne yaparsa yapsın 11 şehri etkileyen bir bölge, asrın felaketi” şeklinde konuştu.

"BU SENE 5. YILDIZI TAKACAĞIZ"

Bu sene 5’inci yıldızı takacaklarını belirten Metin Öztürk, “Hataylı kardeşlerimizi büyük bir memnuniyetle misafir edeceğiz. Bizim dışımızda 18 takımın hepsi ciddi bir hazırlık içinde. Herkesin şampiyonluk şansı var. Biz her zaman söylüyoruz, bayrakları hazırlayın diye. Geçen gün yine söyledik, bu sene 25’inci şampiyonlukla, 5’inci yıldızı takacağız. En azından bir takım göğsünde gerçek 5 yıldızla dolaşacak” ifadelerini kullandı.

"TÜM TAKIMLARA BAŞARILAR DİLİYORUM"

Tüm takımlara başarılar dileyen Öztürk, “Bizi bir takım ve derbiler ilgilendirmiyor, 18 takımın tamamı ilgilendiriyor. İnşallah tüm takımlarla beraber, sporun tüm paydaşlarıyla beraber ülkenin morali düzelten, Şampiyonlar Ligi’nde, UEFA Ligi’nde, Konferans Ligi’nde güzel neticeler aldığımız bir yıl olur. Tüm takımlara başarılar diliyorum” diye konuştu.

“YAKIN ZAMANDA 2-3 TRANSFERİMİZİ..."

Sarı-kırmızılı ekibin transfer gündemiyle ilgili gelen bir soru üzerine Metin Öztürk, sözlerini şöyle noktaladı:

Bildiğiniz gibi genel soru, transferler ne oldu deniyor. Galatasaray’ın 2 yıldır oturmuş bir yapısı var. Okan hocamız ve scout ekibinin verdiği liste çerçevesinde, Başkanımız Dursun Özbek ve görevlendirdiği ekibimiz çalışmaları sürdürüyor. Bu senenin bir önemli tarafı da 12 yabancı sınırlaması var. Bizim şu anda 17-18 yabancımız var. 1 transferimiz gerçekleştirdik, Batshuayi’yi aldık. Tahminim yakın zamanda 2-3 transferimizi de başkanımız, taraftarımıza müjdeleyecek. Önemli olan çok transfer yapmak değil, sezonun sonunu başarılı bitirip, şampiyon olmak. Biz bu sene hem Avrupa kupalarında hem ligde en iyi sonucu almak istiyoruz.