Antalya'nın Kemer ilçesinde 2009 yılında 29 enduro motosiklet kullanıcısının katılımıyla ilk kez düzenlenen, 2010 yılında ise 71 sporcunun katılımıyla Kemer Enduro Motosiklet Kulübü tarafından organize edilmeye başlanan Sea to Sky Enduro Motosiklet Yarışı'nın bu yılki ayağı ekim ayında yapıldı.

Yıllık 20 milyonun üzerinde izlenilirliğe ulaşan yarışın bu yılki ayağına 42 ülkeden 400 civarında yarışmacı katıldı. Dünyanın en eğlenceli ve zorlu etabı olarak bilinen, deniz seviyesinden başlayıp, 2 bin 365 metrelik Tahtalı Dağı'nın zirvesinde tamamlanan ve 14 yıldır özel yarış statüsünde düzenlenen Sea to Sky Enduro Motosiklet Yarışı, Uluslararası Motosiklet Federasyonu'nun (FIM) aldığı kararla 2024 yılı itibarıyla Hard Enduro Dünya Şampiyonası'nın 7 ayağından 6'ncısı olarak düzenlenecek. 

ŞAMPİYONANIN 6'NCI AYAĞI OLACAK

Önümüzdeki yıldan itibaren 'Sea to Sky Hard Enduro Motosiklet Yarışı' adıyla gerçekleştirilecek yarış, dünya şampiyonası standartları gereği 4 gün değil, 3 gün olacak ve etaplar plaj, orman ve dağ etabı olarak tamamlanacak.

Fakat yarışmaya gelecek sporcular için Kemer Enduro Motosiklet Kulübü tarafından düzenlenecek olan gezi turları ile bu süre 1 haftayı tamamlanacak. İngiltere, Avusturya, Sırbistan, Romanya ve ABD etaplarının ardından 'Sea to Sky Hard Enduro Motosiklet Yarışı' 10- 12 Ekim 2024 tarihlerinde Kemer'de yapılacak. Hard Enduro Dünya Şampiyonası'nın son ayağı ise İspanya'da gerçekleştirilecek.