Aksaray Laleli Mahallesi 4590 Sokak'ta saat 15.00 sıralarında, kuvvetli sağanak merkeze uzak kırsal Laleli Mahallesi'nde sele neden oldu. Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 3'üncü sınıf öğrencisi Zeynep Erdem (17) ve kuzeni Fatma Nur Erdem (19), okuldan çıkıp evlerine gittiği sırada sele kapıldı. 

Sürüklenen iki kuzen sel sularıyla birlikte su kanalına düştü. Çevredekiler durumu sağlık, AFAD ile itfaiye ekiplerine bildirdi. Torunlarının düştüğünü gören babaanne Fatma Erdem de yakınlarına haber verdi. Çocukların kanala sürüklendiğini gören çevredeki vatandaşlar kanala girip iki kuzeni kurtardı. İki kişi, Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

"SEL TORUNLARIMI DEREYE SÜRÜKLEDİ"

Torunları tedavi altına alınan babaanne Fatma Erdem, “Birden yağmur yağmaya başladı. Yukarıdan sel gelince geçmeyin önüne diye torunlarıma bağırdım. Sele kapılan torunlarım dereye sürüklendi. Çevredekiler hemen kurtarmaya koştular. Çocuklar sel ile beraber dereye indi. Yavrularıma kurban olurum” dedi.

SEL SULARINDAYKEN POLİSİ ARAMIŞ

Yaşadığı olayı anlatan Fatma Nur Erdem ise “Bir anda yola su geldiği için yürüyemedik ve yolda kaldık. Sonrasında su bizi dereye fırlattı. Yanımda babam da vardı. Babamı kurtarayım derken kendimden oldum. Dereye düşünce polisleri arayıp yardım istedim” diye konuştu. 

"ÖNÜNE GEÇİLECEK BİR DURUM YOKTU"

Kuzenleri kurtarma olayına katılan Samet Gül, “Zeynep’i su dereden alıp 15 metre ileriye sürüklemiş. Fatma Nur ise ağaca sıkışarak bacağına dağdan gelen kaya parçaları çarpmış. Kendi imkanlarımızla Fatma Nur'u çıkardık. Zeynep’i ise amcaları çıkardı. Çok su yutmuştu. Ambulans gelmeden kendi imkanlarımızla getirdik. Suyun aniden gelmesiyle bu durum oldu. Önüne geçilecek bir durum yoktu” dedi.