Bir flört uygulamasının yaptığı araştırma, terapi gören kişilerin daha çok talep gördüğünü ortaya çıkardı. 

1.000 yetişkinle yapılan ankette, %92'lik bir oranın terapiye giden kişilerle çıkmayı tercih ettiğini tespit edildi. Artık ilk buluşmada havadan sudan konuşmak gerekmiyor, katılımcıların %70'i ilk karşılaşmada zihinsel sağlıklarını rahatça tartışabiliyor.

Diğer bir %50'lik kesim ise ilk buluşmada terapiyi gündeme getirmeyi çekici buluyor ve sadece %4'ü bunu bir tehlike işareti olarak görüyor. Görünen o ki, flört uygulaması profilinizde terapiden bahsetmek, daha fazla randevuya çıkmanıza yardımcı olabilir.

Ankete katılanların yaklaşık %53'ü, terapiye gittiğini belirten flört uygulaması profillerini tercih ediyor. Bunun dışında, yalnızca %5'i terapiden bahsetmeyen profilleri tercih ediyor.

GÖRGÜ KURALLARIYLA BAĞLANTI KURULAMADI

Terapi ile flörte uygun görgü kuralları arasında bir bağlantı olup olmadığı sorulduğunda ise katılımcılar kararsız kaldı. Her dört kişiden biri, terapiye gidenlerin sizi görmezden gelme veya başka tuhaf ya da hoş olmayan davranışlarda bulunma olasılığının daha düşük olduğuna inanıyor. Ancak diğer %31'lik bir kesim, terapinin kişinin flört görgü kuralları üzerinde hiçbir etkisi olmadığına inanıyor.

Araştırma adına konuşan bir sözcü, "Terapi, insanların kendilerini tanımlamalarına ve açıkça konuşma konusunda daha rahat hissetmelerine, sınırlar oluşturmalarına ve partnerlerinin alanlarına saygı duymalarına yardımcı oluyor. İyi bir ilişkinin ve seksin anahtarı olabilir."

"Terapi bu sosyal becerileri geliştiriyor ve insanların flört dünyasında gezinmesine yardımcı oluyor. Güven ve emniyetin rol oynadığı olağandışı uygulamalar söz konusu olduğunda durum daha da kritik hale geliyor.” dedi.