Hasan Çavuşoğlu: Sahada 8 yabancı oyuncu varken 6’sını kulübede oturtmam

Aytemiz Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu, Türkiye Futbol Federasyonu'nun yabancı oyuncu kuralıyla ilgili, "Bu yeni uygulanacak bir şey değil. Geçen sene zaten gündemdeydi. Pandemi olduğu için yabancı kuralı uygulanmadı. Federasyonun aldığı kararı ben onaylıyorum" dedi.

EURO 2020’de A Milli Takım’ın İsviçre ile oynadığı mücadeleyi Azerbaycan’ın başkanı Bakü’de izleyen Aytemiz Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu, açıklamalarda bulundu.

“2 ORTA SAHA, 1 SOL BEK VE 1 SANTRFORA İHTİYACIMIZ VAR”

Yeni sezon için transfer çalışmalarının devam ettiğini kaydeden Çavuşoğlu, DHA’ya yaptığı açıklamada, “Her kulüpte olduğu gibi biz de transfer çalışmalarımızı yürütüyoruz. Geçmiş günler 2 tane transferimiz oldu. Eski futbolcumuz Candeias’ı kadromuza kattık. Gençlerbirliği’nde oynuyordu, ilk olarak Alanyaspor’da oynamıştı. Bildiğimiz, tanıdığımız, mevkisinde de ihtiyacımız olan bir oyuncuydu. Diğer taraftan Caulker’ın takımdan ayrılmasıyla birlikte Kızılyıldız’ın takım kaptanını aldık. Önümüzdeki günler için de çalışmalarımız devam ediyor. 2 orta sahaya, sol beke ihtiyacımız var, santrfora ihtiyacımız var. Çalışmaları sürdürüyoruz” ifadelerini kullandı.

“BEN SAHADA 8 YABANCI OYUNCU VARKEN 6 OYUNCUYU YEDEK KULÜBESİNDE OTURTMAM”

Federasyonun aldığı yabancı oyuncu kararını desteklediğini vurgulayan Çavuşoğlu, “Aslında bu konuda bütün kulüpler hazırlıklı. Yani bu yeni çıkan, uygulanacak bir şey değil. Geçen sene zaten gündemdeydi. Pandemi olduğu için yabancı kuralı uygulanmadı. Küme düşme olmadı. Bunların faturalarını kulüpler ağır ödedi, bu kesin. Şu anda federasyonun uygulamak istediği bir yabancı kuralı var. Ben zaten bunu geçen yıl da daha önceki yıllarda da yabancı sayısının düşmesiyle alakalı görüşümü Alanyaspor Başkanı olarak belirttim. Yine yeniliyorum: Federasyonun aldığı kararı ben onaylıyorum. Aslında 14 değil, 12 olsa… 12, 11, 9, 8 diye ben iki senedir söylüyordum. Ama federasyon 14 dedi. Bunu tabii ki isteyen alır, istemeyen almaz. Federasyon 14 kuralı koydu diye bizim bir tepkimiz olmaz. Çünkü isteyen 14 oyuncuyla çıkar, isteyen 12 oyuncu ile isteyen 10 oyuncu ile çıkar. Biz geçen sene 10 oyuncuyla başlayıp, 10 oyuncuyla bitirdik. Onun için ben sahada 8 yabancı oyuncu varken 6 oyuncuyu yedek kulübesinde oturtmam. Başka kulüp başkanları oturtur, alır, eder onlara bir şey diyemem. Onların tasarrufunda. Fiyat yükselmelerinde özellikle Anadolu takımları olarak çok yıpranıyoruz. Oyuncuların fiyatlarının yüksek olması, özellikle yurt dışından gelen yabancı futbolcuların fiyatlarının yüksek olması… ” şeklinde konuştu.

Loading...