Sergen Yalçın: “Fatih Terim’i çok seviyoruz”

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın ve Başkan Ahmet Nur Çebi, gündemle ilgili açıklamalar yaptı. Başkan Nur Çebi, MHK Başkanı Serdar Tatlı'nın istifasına değinirken, Sergen Yalçın derbi öncesi Fatih Terim ile yaptığı konuşmayı anlattı.

Sergen Yalçın: “Fatih Terim’i çok seviyoruz”

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi ve Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, katıldıkları bir etkinlikte açıklamalarda bulundu. Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, başarının ekip işi olduğunu söylerken, “Zor dönemde 2 kupa aldık. 3. kupayı da alacağız” dedi. MHK’da yaşanan değişimle ilgili açıklama yapan Ahmet Nur Çebi, “Maçlar nasıl herkesin gözü önünde yayınlanıyorsa, MHK’nın şeffaf olmasını istemek hakkımız” ifadelerini kullandı.

“İSTİFA TALEBİMİZ OLMADI AMA…”

Merkez Hakem Kurulunun (MHK) şeffaf bir görev yapmasını temenni ettiklerini söyleyen Çebi, “MHK başkanlığı zor bir görev, kimseyi mutlu edemiyorsunuz. Kulüpler Birliği’nin hem fikir olduğu şey, sistemi düzeltelim, açık hale getirelim, notlama herkesin gözü önünde olsun. Maçlar nasıl herkesin gözü önünde yayınlanıyorsa, MHK’nın şeffaf olmasını istemek hakkımız. İstifa gibi bir talebimiz olmadı ama istifanın geldiği gördük. Serdar Tatlı Bey açıklama yapacaktır. Kimse haksızlığı kabul etmiyor, biz Beşiktaş olarak kimseye haksızlık yapılmasını kabul etmiyoruz. Hata belki bilerek yapılmıyor ama hakemlik zor, başarılı bir şekilde yapacaksınız” diye konuştu.

SERGEN YALÇIN: “FATİH TERİM’İ SEVİYORUZ”

Galatasaray maçı öncesi Fatih Terim ile girdiği diyalog hakkında konuşan Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın da “Fatih hoca benim antrenörlüğümü de yaptı, değer verdiğimiz bir hocamız. Fikir alışverişinde bulunuyoruz. Antrenörlüğüm öncesinde de fikir alışverişi yapıyorduk. Büyük başarılar elde etmiş birisi, onu çok seviyoruz. Mücadele saha içinde. Saha dışında saygı duyduğumuz bir isim” şeklinde konuştu.

“TERİM BÜYÜK BAŞARILAR ELDE ETMİŞ BİR İSİM”

Teknik direktör Fatih Terim ile kıyaslanması ile ilgili de Yalçın, “Farklı jenerasyonun temsilcileriyiz. Çok büyük başarılar elde etmiş bir isim. Belki biz hiç yakalayamayız bu başarıları. Kıyaslamayı çok doğru bulmuyorum. Herkesin farklı düşüncesi var. Hocam yıllardır bu işin için de biz bu kadar kalabilecek miyiz, bizim için erken” dedi.

“TARİHİN EN ZOR SEZONUYDU”

Kazanılan lig şampiyonluğunun zorluğuna değinen Yalçın, “Geçen sezon bana göre tarihi en zor sezonlarındandı. Camialar için de söyleyebilirim. Taraftar belki yoktu ama sosyal medyadan eksik etmediler. Birlik beraberlik içinde kupa kazanmak çok değerli. Bu ödülü ilk kez alıyorum, çok değerli. İnşallah devamı güzel olur. 2 seneden fazla oldu. Elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Sadece başarıya endeksli bir iş olamamalı. Yaptığımız iş çift taraflı, inişli çıkışlı olabilir. Doğal öyle şeyler ve sabırlı olalım. Antrenörlerimiz iyi ve değerli” şeklinde konuştu.

Sergen Yalçın'dan üç kritik mesaj İlginizi Çekebilir Sergen Yalçın'dan üç kritik mesaj
Loading...