UEFA, Marko Arnautovic’e 1 maç ceza verdi

EURO 2020 C Grubu'nda oynanan Avusturya ile Kuzey Makedonya maçında ırkçı ifadeler kullandığı yönünde soruşturma başlatılan Marko Arnautovic'e 1 maç men cezası verildi.

UEFA, Marko Arnautovic’e 1 maç ceza verdi

UEFA, 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası’ndaki (EURO 2020) Kuzey Makedonya maçında attığı golün ardından ırkçı sözler sarf ettiği öne sürülen Avusturyalı futbolcu Marko Arnautovic’e 1 maç men cezası verdi.

EURO 2020 C Grubu’nda Avusturya ile Kuzey Makedonya karşı karşıya gelmiş ve Avusturya rakibini 3-1 yenerek turnuvaya iyi başlamıştı. Ancak maça damga vuran olay Avusturya’nın üçüncü golünü atan Marko Arnautovic’in Makedon futbolculara yönelik yaptığı ırkçı hakaretlerdi. Deneyimli oyuncu ırkçılık yapmadığını açıklasa da UEFA’nın soruşturmasından kurtulamadı.

Sırp kökenli Arnautovic’in takımına 3-1 galibiyeti getiren golü sonrası, Arnavut asıllı Kuzey Makedonyalı futbolcu Ezgjan Alioski’ye dönerek ırkçı ifadelerle küfrettiği iddia edilmişti.

Arnautovic, kameralara da yansıyan sözleri sonrası tribünlere doğru bağırarak el hareketleri yapmış, Avusturya kaptanı David Alaba ise takım arkadaşının ağzını kapatmaya susturmaya çalışmıştı.

Arnautovic ise sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, maçın heyecanıyla bazı ‘öfkeli’ kelimeler kullandığını savunarak, “Özellikle Kuzey Makedonyalı ve Arnavut arkadaşlarımdan özür dilemek istiyorum. Açıkça ifade etmek isterim ki ben ırkçı değilim” ifadelerini kullanmıştı.

Loading...