Memişoğlu 27 Nisan 2024’teki paylaşımında, “Fenerbahçe’nin şampiyonluğunu kutluyor, gerçek FB taraftarını tebrik ediyor ve şikeci hapisten kaçan Aziz’den kurtulmalarını diliyorum” diye yazdı. Twitter’da Fenerbahçe taraftar sayfası 12 Numara ise bu tweeti alıntıladı ve ‘‘Yeni Sağlık Bakanını tanıyalım’’ notu ile paylaştı.

“EDEP, ADAP, İNANÇ”

Yeni Bakan Kemal Memişoğlu, İstanbul İl Sağlık Müdürüyken 11 Aralık 2019’da yayınladığı genelgede sağlık çalışanlarının ‘Edep, adap ve inanca uygun’ giyinmesini istedi. Memişoğlu genelgesinde şöyle dedi: “Sağlıkta dönüşüm ile birlikte dünya standartları üzerinde çalışan sağlık çalışanlarımızın kendi temayülleriyle karar verilen kıyafet standartlarına göre, tüm sağlık personelinin (hemşire, ebe, sağlık memuru, sağlık teknikeri) 13/02/2019 tarih ve 87300753 sayılı Makam Onayı ile kıyafet standartları belirlendiği, hem personelin aidiyet duygusunun gelişimi hem de hizmet verilen kurumumuzun saygınlığı açısından standartlara uyulması, gerektiğinde ana model, desen ve renkler korunarak edep adap ve inanca göre uygun şekillerde uyarlanması 30.06.2020 tarihine kadar uzatılmıştır.”

“Hem çalışan hem hasta memnuniyeti...”

Sağlık Bakanlığı görevini Fahrettin Koca’dan devralan Kemal Memişoğlu, “Hem hasta memnuniyeti hem çalışan memnuniyeti önceliklerimizden, bunu daha da geliştirmek istiyoruz. Bunun yanında özellikle hastalanmadan, koruyucu sağlık ve temel sağlık hizmetlerini de önceleyeceğimizi bilmenizi istiyorum” dedi.