Türkiye'nin bağımsız haber sitesi!

Sözcü Hayat
“Biz aslında yokuz”

“Biz aslında yokuz”

Mayıs 12, 2013 |

Çekildiği söylenen PKK Tunceli'de yol kesti.

Tunceli’de Aliboğazı Vadisi’ne düzenlenen geziye katılan ve aralarında gazetecilerinde bulunduğu grubun önü bir grup PKK’lı tarafından kesildi. Grubun vadi içinde ilerlemesine izin vermeyen PKK’lılar arasında bulunan Aliboğazı Vadisi sorumlusu ‘Koçero’ kod adlı PKK’lı, sözde süreç hakkında gazetecilere açıklama yaptı.

PKK’LILAR VADİDE GRUBUN ÖNÜNÜ KESTİ

Tunceli’nin Hozat ile Çemişgezek ilçeleri arasında yer alan Aliboğazı Vadisi’ne Dersim Gezginler Grubu yaklaşık 100 kişiyle gezi düzenledi. Yıllardır yaşanan terör olayları nedeniyle sivillerin bugüne kadar girmediği bölgeye gidenler vadinin 2 kilometre kadar içine girdiği sırada Mıhtaşı Mevkii’nde önleri bir grup PKK’lı tarafından kesildi. Aralarında kadınlarında bulunduğu PKK’lılar, grubun vadinin iç kesimlerine geçişlerine izin vermeyeceklerini ve geri dönmelerini istedi.

BU BÖLGEYE GELMEYİN MAYIN VAR

PKK’nın Aliboğazı Vadisi sorumlusu ‘Koçero’ kod adlı PKK’lı grupta bulunanlara yaptığı konuşmada, Tunceli bölgesindeki bazı PKK’lıların çekildiğini, bazı grupların da çekilme hazırlığı yaptığını söyledi. Koçero kod adlı PKK’lı, “Geri çekilme hazırlığı yapılıyor ve bizler de bu geri çekilme kararına kesinlikle uyacağız. Örgütün aldığı her karara tabi olmak ve her kararı uygulamak durumundayız” dedi.

PKK’lılar açıklamalarını yaptıktan sonra geri çekilmek için yürüyüşe geçti. PKK’lılar, güvenlik gerekçesiyle Aliboğazı’na kimsenin gelmemesi isteyerek, bölgede çok sayıda mayın bulunduğunu söyledi. (DHA)
Etiketler: ,

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Sözcü veya sozcu.com.tr sorumlu tutulamaz.

 • http://www.facebook.com/TolgaKaradag10 Tolga Karadağ

  Eğer bir yerlerde çözümü kendi dışında arayan ve başarısızlıklarını sürekli dış etkenlere bağlayıp, bir şeylere küfrede ede aranan bir eşşek görürsen, ona yaklaş: “Senin ne aradığını ben biliyorum.” de. Ve küçük bir ayna tut tam suratının ortasına. Eğer anlarsa ne âlâ, anlamazsa eşşekliğine ver geç.

  İnsan bir şeyi başaramıyorsa, ya da her işini yarım yamalak yapıyorsa, bir türlü istediği sonuca ulaşamıyorsa tüm suç bizzat kendindedir. İnsan başkasına rağmen başarılı olmaz, kendine rağmen başarılı olur. Benim hiç yanımdan ayırmadığım küçük bir aynam var. Onu saçlarımı taramak için taşımıyorum yanımda. Başarılı olamadığımda veya hak etmediğim bir sonuçla karşılaştığımda ilk yaptığım iş, o aynaya bakıp suçluyu incelemektir.

 • http://www.facebook.com/tntkosve Üstün Türkeli

  Ne çekilmesi adamlar iktidarda !!!

 • mehmetali soykıran

  Hükümet askeri bahanelerle kışlaya ve hapise atarsa olacağı budur .Dağlarda bayırlarda sınırlarda teröristler kolgeze dursunlar korkarım az sonra şehirlerde de serbest gezerler.

 • http://twitter.com/basturk4153 T.C MEHMET BAŞTÜRK

  BUNUDA AKILLILAR BAKIN BARIŞ SÜRECİ ETKİLİ OLDU DER VATANDAŞA YARDIMCI OLDULAR DERLER.

 • http://www.facebook.com/gulden.ozder Gülden Özder

  Gerçekten utanıyorum…Koskoca Türkiye Cumhuriyetini Apo, Karayılan ve bu yeniyetmeler idare ediyor artık. Yazıklar olsun bu AKP milletvekillerinin hepsine de!!!

 • Turk oglu Turk

  Neyin nesi ise Turistler bu serefsizleri buluyor bizim askerler ise bir turlu bulamiyorlar bunlari,yerleri yurtlari belli gidip almak duruken boyun egmek niye?

 • dogrular

  Devlet güvenlik güçlerinin görev yapması yasaklanıp, meydanı teröristlere teslim etmişler! Hiç utanmadan, barıştan bahsedip, silahların sustuğunu söylüyorlar! Bölge sınır kontrollerinin teröristlere bırakılması, ne kadar utanç verici!

 • Molihua

  kendi memleketimin topraklarına kendi isteğimle gidemiyorum, adamlar benim memleketimde bana geçiş izni vermiyorlar. siz kimsiniz be, kim oluyorsunuz?

 • http://twitter.com/musti3365 Mustafa ÇOBAN

  Evet yoklar AKİLLER ve İKTİDAR Sayesinde mangal yakıyorsunuz!!!