Türkiye'nin bağımsız haber sitesi!

Sözcü Hayat
‘Hüseyin şahsi kanaatini söyledi’

‘Hüseyin şahsi kanaatini söyledi’

Ekim 10, 2013 |

Kayseri Belediye Başkanı Özhaseki, dekolte tartışmasında Hüseyin Çelik'i savundu.

CNN TÜRK’te yayınlanan, Enver Aysever ile Aykırı Sorular programı Kayseri Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki’yi ağırladı.

Özhaseki, son günlerin en çok konuşulan konusu olan dekolte tartışması ile ilgili açıklama yaptı. Özhaseki, Hüseyin Çelik’in Gözde Kansu ile ilgili yaptığı iddia edilen yorumu hakkında “Hüseyin şahsi kanaatini söyledi, Ak Parti adına konuşmadı” dedi.

‘HATIR ŞİKESİ ÇOK OLUYOR’
Yerel siyaset ve futbol ilişkisi ile ilgili görüşlerini dile getiren Özhaseki, İstanbul’a göre daha küçük belediyelerde çokbüyük paralar olmadığını ve olanında alın teriyle kazanıldığını belitti. Daha önce de klüp başkanlığı yapan Özhaseki, Aysever’in “ futbol karşılaşmalarında şike oluyor muydu” sorusuna, “futbolda hatır şikesi çok oluyor, yapanları biliyorum” dedi.

‘ÇAPULCU LAFI HAFİF KALDI’
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün meclis açılış konuşmasında Gezi Parkı ile ilgili söylediklerinde Başbakan’ın da hem fikir olduğunu söyledi. Özhaseki, “Gezi olaylarının ilk üç günündeki masum insanların eylemine kimse kızmaz” dedi. Eylemin sonrasında geldiği noktayı eleştiren Özhaseki, “Gezi’de yapılanlar karşısında çapulcu lafı hafif kaldı” dedi.

‘GÜL’ÜN BAŞBAKAN OLMASINI İSTERİM’
Özhaseki, son dönemlerde merak edilen “Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanı olacak mı” sorusu ile ilgili çarpıcı cevaplar verdi.

Özhaseki, Başbakan Erdoğan’ın üç dönem milletvekilliği süresi dolduğu için tekrar milletvekilliğine aday olmayacağını ve bu konuda çok kararlı olduğunu vurguladı. AKP içindeki genel görüşün Başbakan Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı olması yönünde olduğunu belirten Özhaseki, AKP’nin başına kimin geleceği konusunda da açıklamalarda bulundu. Parti içinde farklı görüşlerin olduğunu vurgulayan Özhaseki, parti içinde Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün ikna edilip partinin başına geçmesi yönünde bir istek olduğunu söyledi. Özhaseki, “Şu anda partinin başına geçmesi konusunda itiraz edilmeyecek tek insan Abdullah Bey gibi gözüküyor, ben tabii ki Abdullah Bey’in partinin başına geçmesini isterim” şeklinde konuştu.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Sözcü veya sozcu.com.tr sorumlu tutulamaz.

 • gokhanucan

  bende şahsi kanaatimi söylüyorum milletin ekmeğiyle oynayan menfaat için yalakanın önde gidenisiniz. Adam değlisiniz.

 • TÜRKİYE CUMHURİYETİ.kazımabin

  KÖRLER SAĞIRLAR !!!

 • Doğan şahin

  Namı değer Haseki doğru söylüyor!

  Koskoca Erciyesi yutmuş olan

  Kırk haramilerin yanında

  Çapulculuk hafif kalır.

 • resulselimi

  o olmaz

 • T.C Güçlü

  Hüseyin şahsi fikrini söyledi ama…Sunucu kovuldu.

 • 57.Alay

  Basın danışmanı görünümlü Belediye Başkanlarıyla destekli bir parti…

 • selahattin zirhsiz

  simdikilerin hicbiri, hicbir yere gemezse olmazmi !

 • ATANINAskeri

  Bu adamları gördükçe, dinledikçe,
  Sinirlerim takla atıyor!

 • Ali Rıza Ağırkaya

  BİR ATA SÖZÜMÜZ VARDIR YA ONUN İÇİN BUNLAR ‘BİR BİRLERİNİN AYAKALARINA BASMAZ’LAR’

 • MURAT KARABEL

  AĞAM DİN ADINA MALI GÖTÜRMÜŞ ZATEN, ARKASIDA SAĞLAM DAHA NE OLSUN…HIRSIZ, HARAMİ OLMAKTANSA ÇAPULCU OLMAK EN BÜYÜK ŞEREFDİR…SİZLER BİLMEZSİNİZ..AĞAM…

 • garip

  Sen onun çeşnici başı mısın ya. Sen bir aynaya bak sanırım o suratının rengi yeter.

 • Porsuk

  Bozacının şahidi şıracı… Al birini vur ötekine… Bu sözler hep bu adamlar için söylenmiş
  .

 • Düşünen Adam

  Kayseri Belediye Başkanı Özhaseki’YE SORUYORUM; HÜSEYİN ÇELİK KİMDİR ?

  Evli sekreterini baştan çıkartıp ( Oldu ki o sekreter ne midesizmiş bu adamın hangi cazibesine kapıldı düşündürücü ) sekreterinden çocuk sahibi olarak kocasını da tehditlerle sindirip intihara sürükleyen AHLAKSIZ BİR İNSANDIR !!!

 • Derman34

  Dekoltesini eleştirip sunucuyu işinden ettıren bu zat-ı muhterem ‘ evli iken sekreterini hamile bıraktığını, kadının çocuğunu yurt dışında doğurduğunu ve olay açığa çıkınca ‘imam nikahımız var o benim ikinci eşim’ dediğini biliyor muydunuz ?

  Sonuç olarak Ferhat Sarıkaya’nın “özel yetkili savcı” olarak başlattığı soruşturma, yaptırdığı baskınlar ve açtığı davaya karşın üniversitede ne tek kuruşluk yolsuzluğa rastlandı, ne de tarihi eser kaçakçılığına.

  Ama arada, önemli şeyler oldu. Suçlamaları onuruna yediremeyen ve dört ay boyunca duruşmaya çıkamayan YYÜ Genel Sekreter Yardımcısı Enver Arpalı “Bu lekeyle yaşayamam” diyerek 13 Kasım 2005′te cezaevinde kendisini asarak canına kıydı. Koğuş arkadaşı Prof. Aşkın da kalp spazmı geçirince hastaneye kaldırılmış, kalbine üç stent takılmıştı. Aşkın hayatta kalmış, ama nefret söyleminin kalesi malum medyada “dedesinin Ermeniliği” üzerinden de yüz kızartıcı saldırılara uğramış, tutuklanmış, onuru kırılmış, sağlığı bozulmuştu.

  Hüseyin Çelik, Milli Eğitim Bakanlığı koltuğunda otururken yaşanan bu utanç hikâyesini unutmuşsa, alımlarında yolsuzluk yapıldığı öne sürülen 100. Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin özetlediğim süreç sırasında Genel Sekreteri olan kardeşi Ramazan Çelik kendisine hatırlatabilir. Zira Ramazan Çelik de, yolsuzluk yapıldığı iddia edilen tıbbi cihaz alımında “Tıp Fakültesi Genel Sekreteri” olarak soruşturmaya uğramış, o sırada verdiği emeklilik dilekçesini daha sonra geri çekmişti.

 • m.nezihi

  çapulcuyu sizede sevdirdik galiba

 • m.nezihi

  eşeğide boyayıp satarlar..

 • Daşçi Mustafa

  Ey Başkan H.Çeliği Savunmak sanamı düştü kendisi konuşamıyormu yoksa sizi vekilmi tayin etti,Bozacının Şahidi Şıracıdır derler doğru söylemişler tıpa tıp uyuyor.