Türkiye'nin bağımsız haber sitesi!

Sözcü Hayat
‘O’ anlar belgesel oldu

‘O’ anlar belgesel oldu

Mart 7, 2013 |

"ODTÜ ayakta AKP'ye direniyor"

Başbakan Erdoğan, 18 Aralık 2012 tarihinde Göktürk uydusunun fırlatılması töreni için ODTÜ’ye gitmiş, protesto gösterisinde bulunan öğrencilere güvenlik güçlerinin müdahalesi sonucu kampüs bir anda savaş alanına dönmüştü.

Yaşanan olaylar günlerce kamuoyunun gündeminden düşmedi. Binlerce polisle ODTÜ’ye gelerek öğrencilere sert müdahalede bulunan polis şiddeti eleştirilirken, AKP’ye yakın kimi gazete, televizyonlarda ODTÜ yönetimi ve öğrenciler eleştirildi.

ODTÜ BELGESELİ GELİYOR

İşte tüm bu yaşananlar Kolektif Sinema tarafından “ODTÜ Ayakta AKP’ye direniyor” sloganıyla belgesel haline getirildi.

ODTÜ Ayakta belgeselinin galası Barış temasıyla düzenlenen 3.Gençlik Filmleri Festivali’nin açılışında yapılacak. Festival açılışı 12 Mart günü ODTÜ U3 (Necdet Bulut) Amfisi’nde saat 17.30′da gerçekleşecek.

İŞTE O BELGESEL

 
Etiketler: , , , , , ,

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Sözcü veya sozcu.com.tr sorumlu tutulamaz.

 • CemGezginci

  ODTÜ öğrenci mi yetiştiriyor haydut eşkiya mı belli değil. Bir üniversite için ne kadar kötü bir durum. Allah orda evlatları okuyan analara babalara sabır versin.

  • al35

   Allah senin anana babana sabır versin.

  • jader

   SİZİN GİBİ SIĞIRLARI YETİŞTİRMEDİĞİ KESİN… ZATEN ODTÜ YE BU KIT ZEKAYLA GİRMENİZ MÜMKÜN DEĞİL…

 • pembesu

  Dünyanın en iyi üniversitelerinden biri ve bu ülkenin en zeki en çalışkan bireylerinin girebildiği ve eğitim aldığı ODTÜ ile ilgili bu yaşananlar çok korkunç ve üzücü…ODTÜ öğrenci-mezun ve akademisyenleri ülkemizin sahip olduğu en önemli hazinlerden bir kısmıdır.Bunu Ankara Üniversitesi SBF mezunu olarak belirtiyorum.ODTÜ ile gurur duyuyorum..

 • http://www.facebook.com/dragonn.riders Toprak Ali

  3 güne kalmaz rte tarafından yasaklanan filmler arasında yer alır..

 • şahmesut

  okumayan okumak istemeyen aslında yaşı bir hayli geçmiş kişilerin okumak adı altında olay çıkarmak için vede okumaya gelenlerden kendi saflarına adam çekmek isteyenlerin bir olayı
  ama üçbeş kişi dışında kimseyide kandıramayan zavallılar topluluğu acınacak haldesiniz vesselam .

  • al35

   Baya acınacak durumdalar:)) dün dünyanın eniyi ünv.listesine girdiler.keşke tüm ünv böyle acınacak durumda olsa idi memleketimde.

 • Pandoraspa

  Okumak cehaleti alır eşşeklik baki kalır. Odtüde okunsa ne olacak. 3-5 çapulcu serseri okulda terör estirdi diye kahramanlık martavalları düzenleniyor. İçler acısı durum. Yazık yazık….!!!!
  Tabi sonrasında da mağdurları oynayan kendileri….!!!!(Kazım Abime Selam Olsun…!!!)))

  • jader

   LAN PANDA
   SEN KUTUPTAN NE ZAMAN İNDİN? DAHA KIŞ UYKUSU BİTMEDİ.. DURMAK YOK UYUMAYA DEVAM