Reklamsız Sözcü

Kandil çark etti!

PKK sözcüsü: "Öcalan yeniden devreye girerse süreç tekrardan başlatılabilir."

android-time 11:36 30 Temmuz 2015
Kandil çark etti!
PKK sözcüsü: "Öcalan yeniden devreye girerse süreç tekrardan başlatılabilir."

Bölücü örgüt PKK’nın sözcüsü olarak bilinen Demhat Agit çözüm süreci ile ilgili konuştu “Süreç yeniden başlatılabilir” dedi.

Terör örgütü PKK’nın sözcüsü Demhat Agit bir haftadır yaşanan sürece ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu. KCK Dış İlişkiler Sözcüsü ünvanını kullanan Demhat Agit çözüm süreciyle ilgili Abdullah Öcalan’ın devreye girebileceğini açıkladı.  Agit, “Bu sürecin sağlıklı bir şekilde yürümesi için devreye girip, süreç tekrardan başlatılabilir. Bu kadar da basit olduğunu söyleyebiliriz.” diye konuştu.

“ZOR OLDUĞUNA İNANMIYORUZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Çin ziyareti öncesi yaptığı “Çözüm sürecini yürütmek artık zor” açıklamasının ardından BBC Türkçe’ye konuşan Agit “Çift taraflı bir ateşkesin olmadığı bir yerde siyasal bir çözümde bahsetmek zor. Bu konuda umudumuzu hala sürdürdüğümüzü söyleyebiliriz çünkü çok zor olduğuna inanmıyoruz. Yanı başlarında, ellerinde önderliğimiz var. Tutsaktır. Tekrardan görüşmelerle bu sürecin sağlıklı bir şekilde yürümesi için devreye girip, süreç tekrardan başlatılabilir. Bu kadar da basit olduğunu söyleyebiliriz. Çok zor bir mesele değil.” dedi.

Kaybolan yıllar!

Kaybolan yıllar!

İşte CHP'nin 5 şartı

İşte CHP’nin 5 şartı

Son güncelleme: android-time 13:0130.07.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more