Reklamsız Sözcü

10 aylık bebek simitle açıldı!

Ailesinin dalgınlığı ve poyrazın etkisiyle deniz simidinde sürüklenen 10 aylık bebeğe, bir kilometre açıkta Sahil Güvenlik ekipleri ulaştı.

android-time 14:39 3 Temmuz 2015
10 aylık bebek simitle açıldı!
Ailesinin dalgınlığı ve poyrazın etkisiyle deniz simidinde sürüklenen 10 aylık bebeğe, bir kilometre açıkta Sahil Güvenlik ekipleri ulaştı.

Çanakkale’nin Ayvacık ilçesi Küçükkuyu beldesinde ailesi tarafından simide bindirilen 10 aylık bebeğin şoku yaşanıyor. Ailesi ve plajda oturanların dalgınlıkla fark etmediği bebek etkili poyraz nedeniyle denizden 1 km açıldı. Midilli adasına doru sürüklenen bebeğe Sahil Güvenlik botu yetişti ve 1 km açıkta kurtardı.

Çanakkale’nin Ayvacık ilçesine bağlı Küçükkuyu beldesinde, ailesinin dalgınlığı ve poyrazın etkisiyle deniz simidinde yaklaşık bir kilometre açığa sürüklenen 10 aylık bebek kurtarıldı. Küçükkuyu Belediyesine ait halk plajına gelen Ilgın ailesinin 10 aylık bebekleri Melda Ilgın, “deniz simidi” olarak tabir edilen deniz oyuncağına yerleştirildikten sonra suya bırakıldı.

Ailesinin dalgınlığı ve poyrazın etkisiyle açığa sürüklenen ve kıyıdan uzaklaşan bebek, çevredekilerce kurtarılmaya çalışıldı. Vatandaşların çabaları sonuç vermeyince durum Sahil Güvenlik Komutanlığına bildirildi. Küçükkuyu rıhtımından yola çıkan “TCSG-8” botu, Yunanistan’ın Midilli Adası yönüne sürüklenen minik bebeğe, kıyıdan yaklaşık bir kilometre uzaklıkta ulaştı.

Bottan denize atlayan görevli tarafından kurtarılan bebek, karaya çıkarılıp ailesine teslim edildi. Aile, minik Melda’yı yeniden kucaklarına almanın sevincini yaşadı. Bu sırada plajda bekleyen çok sayıda vatandaş, ekipleri alkışlayarak tebrik etti.

Son güncelleme: android-time 14:4803.07.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more