Reklamsız Sözcü

Maalesef bu görüntülerden saatler sonra…

Kolombiya'da yaşanan ve aralarında üst düzey futbolcuların bulunduğu 71 kişinin hayatını kaybettiği uçak kazasından yürek burkan hikâyeler gelmeye devam ediyor.

Sozcu.com.tr
android-time 09:59 2 Aralık 2016
Maalesef bu görüntülerden saatler sonra…
Kolombiya'da yaşanan ve aralarında üst düzey futbolcuların bulunduğu 71 kişinin hayatını kaybettiği uçak kazasından yürek burkan hikâyeler gelmeye devam ediyor.

Kazada, co-pilot olarak ilk sivil uçuşunu gerçekleştiren 29 yaşındaki Sisy Arias’ın da hayatını kaybettiği ortaya çıktı.

İngiliz Daily Mail gazetesi, aynı zamanda Kolombiya’da tanınan bir model olan Arias’la uçuş öncesi kokpitte yapılan bir mülakatın görüntülerini yayınladı.

copilot

Aris, söyleşinin başında, Brezilyalı futbol takımı Chapecoence’yi Medellin’deki Sudamerikana Kupası finaline taşımanın verdiği gururdan bahsediyor.

Arias kendisine sorular yönelten muhabire, “Bilinmesi gereken en önemli şeylerden biri, Brezilyalı olmasına rağmen, takımın Bolivyalı bir havayolu şirketini kullanıyor olması” diyor.

ucak-kaza

Görüntülere uçuş için yerlerine geçen futbolcuların heyecanı da yansıyor. Röportajlar sırasında teknik direktör Cairo Junior, “Brezilya’yı temsil etmenin gururunu yaşıyoruz. Çünkü biz Brezilya’daki küçük takımları temsil ediyoruz” diyor. Junior, “Bolivya üzerinden uçmanın kendilerine şans getireceğini” de sözlerine ekliyor.

İLGİLİ HABERFutbolcuların da aralarında bulunduğu 71 kişiye mezar olan uçaktan kritik ses kaydı!Futbolcuların da aralarında bulunduğu 71 kişiye mezar olan uçaktan kritik ses kaydı!

Ne yazık ki bu söyleşinden birkaç saat sonra, yakıtı biten uçak, Medellin yakınlarında bir dağ yamacına çakıldı.

Kazada 71 kişi hayatını kaybetti, 6 kişi kurtuldu. Kurtulanlar arasında ise Chapecoence takımından sadece üç oyuncu bulunuyor.

copilot2İLGİLİ HABERDünyayı şoke eden uçak kazasında flaş gelişme!Dünyayı şoke eden uçak kazasında flaş gelişme!
Son güncelleme: android-time 13:1402.12.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more