Sözcü Plus Giriş

İstanbul Üniversitesi’nde yangın bilmecesi

İstanbul Üniversitesi Beyazıt kampüsünden saat 09.30 sıralarında yükselen yoğun duman itfaiyeyi alarma geçirdi.Yangın ihbarı üzerine Fatih, Zeytinburu, Bakırköy ve Beyoğlu itfaiye ekipleri sevk edildi.

10:00 -
İstanbul Üniversitesi’nde yangın bilmecesi

İstanbul Üniversitesi’nin Beyazıt yerleşkesindeki tarihi binanın çatısından yükselen dumanlar itfaiyeyi harekete geçirdi. İhbarlar üzerine Beyazıt’a çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Olay yerine ulaşan itfaiye ekipleri yerleşke girişindeki tarihi binanın mutfağında atık yağ yakılması sonucu dumanların yükseldiğini belirledi. İtfaiye tedbir amaçlı çatıda inceleme yaptı.

Olay yerine gelen Fatih itfaiyesi ekipleri merdiven uzatarak dumanların yükseldiği “profesörler evi” olarak bilinen tarihi binanın çatısına müdahalede bulundu. Kısa sürede dumanlar kesildi. Olayla ilgili itfaiye ekipleri baca yangını derken İstanbul Üniversitesi’nden önce “kontrollü yağ yakımı” bilgisi verildi.

Ardından ise yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada, “İstanbul Üniversitesi Sosyal Tesisleri’ne bağlı restoran olarak kullanılan Profesörler Evi mutfağının bacasında zamanla oluşun yağın birikmesi sonucu bacanın ısınması ile birlikte yoğun bir duman çıkışı olmuştur. İtfaiye ekipleri tedbir amaçlı olarak bacayı soğutma çalışmaları yapmıştır. İstanbul Üniversitesi Tarihi Profesörler Evi Binası’nda herhangi bir hasar bulunmamaktadır” denildi

Son güncelleme: 11:00 29.11.2017
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more