Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Mustafa Koç’un heykeline 72 günde 6 bin ziyaretçi
Mustafa Koç’un heykeline 72 günde 6 bin ziyaretçi
Merhum işadamı Mustafa Koç'un, tedavi ettirdiği Akdeniz foku 'Badem' ile birlikte yapılıp, Bodrum açıklarındaki Kara Ada'nın Poyraz Koyu'nda su altına bırakılan heykeli, dalış okullarının rotasına girdi.
Exclusive 11 Ekim 2016 - 11:11

Denize tutkun, yelkene sevdalı merhum işadamı Mustafa Koç’un arkadaşları tarafından demir üzerine bronz kaplama olarak yaptırılan dalgıç kıyafetiyle fok ‘Badem’ ile yüzerken tasvir edildiği, heykeli geçen 30 Temmuz’da Bodrum’a 4 mil uzaklıktaki Kara Ada’nın Poyraz Koyu’nda törenle suya indirildi.

koc-sli

Geçen 21 Ocak’ta kalp krizi sorucu yaşamını yitiren Mustafa Koç’un eşi Caroline Koç ve kızı Aylin Koç’un yanısıra diğer kızı Esra Koç, kardeşi Ali Koç, yengesi Nevbahar Koç, annesi Çiğdem Simavi, babası Rahmi Koç, yakın arkadaşları Cem Boyner, Ayşegül Dinçkök, Metin-Zeynep Fadıllıoğlu gibi birçok ünlü ismin katılımıyla suya indirilen heykel kısa sürede dalış tutkunlarının uğrak yeri oldu.

koc-ic-3

Heykelin bulunduğu koyu 30’a yakın dalış okulu programlarına ve rotalarına aldı. Suya batırılmasından bu yana 72 gün geçen 8 metre derinliğindeki heykele bugüne kadar yaklaşık 6 bin kişinin dalış yapıp, hatıra fotoğrafı çektirdi.

koc-ic-2