Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Türkiye’deki Şehirli Çocuklar
Türkiye’deki Şehirli Çocuklar
Türk Kalp Vakfı'nın resmi üyesi olduğu Dünya Kalp Federasyonu ile UEFA’nın birlikte başlattıkları “Türkiye’deki Şehirli Çocuklar” projesi basın toplantısı Sütlüce Lazzoni Hotel'in katkılarıyla gerçekleşti.
Ünal DEMİRKAYA
Exclusive 19 Ekim 2016 - 15:24

“Türkiye'deki Şehirli Çocuklar” projesi, çocuklara eğlenceli oyun sporları yapma imkânı sunarak, fiziksel aktivitenin önemine vurgu yapmak ve bir ömür boyu sürebilecek sağlıklı alışkanlıklar kazandırmayı amaçlıyor.

gurur-aydogan-ic

Türk Kalp Vakfı Onursal Başkanı Çetin Yıldırımakın, Türk Kalp Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Semiramis Sekban, Türk Kalp Vakfı Çocuk Kardiyoloji Direktörü Prof. Dr. Türkan Ertuğrul, Eski Milli Takım Futbolcusu Metin Tekin, Şişli Belediyesi Başkan Yardımcısı Osman Korkmaz, Türkiye Futbol Federasyonu İcra Kurulu Üyesi Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Başkanı Ali Düşmez, Doğan Haber Ajansı Spor Müdürü Faik Gürses, Gurur Aydogan, Yeliz Yeşilmen, Reyhan Karaca, Emre Kızılırmak, Turabi Çamkıran, Ülkü Aşaröz, projenin çocuk yüzleri Banu Miray ve Emir Berke’nin katıldığı basın toplantısı renkli görüntülere sahne oldu.

kalp-ic-3

07-12 yaş grubundaki çocukların fiziksel aktivite alışkanlıklarını araştıran Türk Kalp Vakfı, çocukların yüzde 65'inin düzenli egzersiz yapmadıkları tespitine ulaştı. Araştırmaya göre, yoksul ailelerin çocukları imkansızlıktan, gelir düzeyi yüksek olan ailelerin çocukları ise rahat yaşam nedeniyle hareket edemiyor. Şişli İlçesi'nde tespit edilen okullarda çalışmalara başlayan Türk Kalp Vakfı “Türkiye’deki Şehirli Çocuklar” projesiyle çalışmalarını genişletmeyi hedefliyor.

yeliz-yesilmen-ic