Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Güncel Çeşme yeme içme günlüğü
Güncel Çeşme yeme içme günlüğü
Eskiden balıkçıların merkezi olan Dalyan son dönemde popülerliğini Köyiçi’ne ve Alaçatı Port'a kaptırdı.
Ebru ERBERDİ
Gurme 8 Ağustos 2017 - 15:24

Geçen haftalarda tüm balıkçıları gezmeye çalıştım ama ne yalan söyleyeyim deniz olan bir yerde Köyiçi’ne tıkılmak istemedim. Port Alaçatı’nın son dönem en trend balıkçıları Ferdi Baba ve Niyazi rezervasyonda yarışıyorlar. Niyaziciler ve Ferdi Baba'cılar olarak ikiye bölünmüş Alaçatı Port…

 

Niyazi Balık

Niyazi Balık

Ferdi Baba

Ferdi Baba

Yemekleri gerçekten yarışır diyebiliriz, başarılılar ama fiyatlar da bir o kadar yarışıyor… Kişi başı 250 liradan aşağı çıkamıyorsunuz ve üstelikte menü yok. Aynı balığı ve mezeleri Dalyan'da yarı fiyatından da  aza yiyebilirsiniz. Biz Dalyan'da Edo Balık restoranında Niyazi’de ödediğimiz hesabın yarısını ödedik. Tabii ki ambians farklılığı var ama bence salaş balıkçı konseptini de unutmamız ve yaşatmamız gerekir.

Edo Balık Beğendili Ahtapot

Edo Balık Beğendili Ahtapot

Cura Balık, son dönem yıldızı parlayan balıkçılardan fakat çok talep olunca servisin altından kalkamıyorlar. Ama fiyatları nispeten daha uygun…

cura-ic

Köyiçi’nin en popüler mekanları Limon ve Momo…Yemekte kesinlikle Limon daha başarılı özellikle deniz mahsullü mücverini denemenizi tavsiye ederim. Momo yemekten sonra eğlence için keyifli.

Limon, deniz mahsüllü mücver

Limon, deniz mahsüllü mücver

Çeşme’de Beach konsepti her daim Bodrum'un önünde diyebiliriz. Benim favorim, yemekleri ve konseptiyle Zio Beach… Fiyatların çok uygun olduğunu söyleyemem ama servis, hizmet kalitesi ve yemekler gerçekten çok başarılı.

 

Fly Inn her sene kendine bir şeyler katıp, gelişiyor. Dünya mutfaklarının sokak lezzetleriyle çok başarılı bir öğlen yemeği menüsü yapmışlar. Burayı da listenize koyabilirsiniz.

Fly Inn sokak lezzetleri

Fly Inn sokak lezzetleri

Hacımemiş'teki Kapari Bahçe tam bir buluşma noktası olmuş. Kokteylleri çok başarılı ve Çeşme’nin en kalabalık mekanlarından biri…

Kapari Bahçe

Kapari Bahçe

Ilıcadaki Dost pide artık geceleri kapalı onun yerine geceleri herkes Kırçiçeği’nde buluşuyorlar… Pideleri gerçekten çok başarılı ama gündüz yine Dost Pide bayrağı elinde taşıyor.

Son güncelleme: 15:28 - 08.08.2017