Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Cildi gençleştiriyor: Saten yüz germe
Cildi gençleştiriyor: Saten yüz germe
Uzman Estetisyen Zeliha Özdemir, cildi gençleştiren bir uygulama olan saten yüz germe hakkında bilgiler verdi.
Güzellik 29 Eylül 2017 - 06:56

Yaz mevsimi bitti ve güneşin bize hediyesi cilt kırışıklıkları ve kuru ciltler olarak kaldı. Cildimizi gençleştirmek ve kırışıklıklardan kurtulmak için neler yapabiliriz? Bu konu ile ilgili Endorfin Estetik Ve Yaşam Merkezi'nden Uzman Estetisyen Zeliha Özdemir bilgiler verdi.

Estetik işlemlerin artık günlük hayatımızın bir parçası olması nedeniyle son yıllarda uzun yaşam ile birlikte sağlıklı ve kaliteli yaşlanma, gençleşme ve yaşlandırmayı geciktirme işlemi gibi kavramlar hayatlarımızda yerini aldı. Günümüz şartlarında doğal süreç olan yaşlanma, birçok sebepten dolayı erkenden başlıyor. Beslenme alışkanlıklarımız, stres, kirli hava ve kullanılan yanlış cilt bakım ürünleri derken cildimiz erken yaşlanıyor ve yorgun, yaşlı görüntümüz ile aynada karşı karşıya kalıyoruz.

cilt-3

Özdemir, saten yüz germe işleminde, radyofrekans, hybrid enerji, fokuslu ultrason, akustik dalga teknolojilerinin kullanıldığını belirtti.

Özdemir uygulamanın amacını şöyle anlattı:

Cildin yaşlanmasını durdurmak, sıkı ve genç bir cilt elde etmenin ilk yolu cildi canlandırmaktır. Bu canlandırmanın ilk yolu ise vücudumuzdaki kolajenlerin uyarılmasıdır. Bu enerji aynı anda cildin her tabakasına iletilir ve enerjiye bağlı yeni bağ dokusu oluşur. Bu işleme cildin her katmanının yenilenmesi diyebiliriz.

Bu tarz yeni teknolojik cihazlarla akne skarları, gözenek sıkılaştırılması, lekelerin tedavi edilmesi, yüz, boyun ve dekoltenin gençleştirilmesi, antiaging uygulamaları gerçekleştirilmektedir.

Kim Kardashian, George Clooney, Madonna gibi ünlü isimlerin de Saten Yüz Germe işlemi yaptırdığını belirten Özdemir, şunları ekledi:

Özellikle bu tarz uygulamaları erkekler de çok fazla tercih etmektedirler. Çünkü genellikle erkekler dışarıdan anlaşılmayan, kimsenin fark etmediği uygulamaları, doğal görünen gençleştirme yöntemlerini tercih etmektedirler. Uygulama ile tamamen doğal ve cildi gençleştirici görüntüler elde edilmektedir.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.